Menu

MLS by ráda rozšířila soutěž na 28 týmů, druhá vlna expanze by mohla přijít po roce 2020

| |

Plány se často mění a stejně tak se mění i expanzivní plány pro MLS, kteří sice hodlají do roku 2020 mít v lize 24 týmů, ale majitelé ligy pomalu připravují druhou vlnu expanze, která by v budoucnu měla přinést mezi elitní fotbalové kluby další čtyři týmy.

MLS může být s letošním rokem spokojena. Nováčci z Orlanda a New Yorku příjemně oživili ligu a s tím se pochopitelně očekává i další růst týmů, které by MLS měly ještě více zatraktivnit a rozšířit trh ligy. Spokojenost činovníků ligy potvrdil i komisař MLS Don Garber, který rovněž upozornil na fakt, že existuje velký zájem po místech v MLS.

"Neexistuje žádný nedostatek poptávky po rozšíření ligy ze strany týmů a my věříme, že existuje možnost, aby naše současné plány ještě více narostly. Během následujících několika měsíců vyhodnotíme možnost růstu ligy na 28 týmů a stanovíme postup a časový harmonogram, během něhož bychom se měli rozhodnout ohledně další expanzi," prohlásil Garber.

V současnosti hraje soutěž 20 týmů a během následujících let jsou prozatím jisté další tři přídavky do ligy. V roce 2017 rozehrají své nováčkovské sezony Atlanta United FC a Los Angeles FC. O rok později se pak přidá Minnesota United FC.

Dalším týmem, který by měl dle plánů dokonat rozšíření ligy na 24 týmů, bude Miami, v jehož vedení nestojí nikdo jiný než David Beckham. Skupina okolo Beckhama v posledních týdnech zajistila prostor k výstavbě stadionu poblíž svatostánku Miami Marlins v Marlins Parku. Právě stadion je jedním ze základních předpokladů k tomu, aby se Miami mohlo připojit do soutěže.

"Velmi podporujeme plány Miami Beckham United ke stavbě fotbalového stadionu v části mesta Miami Overtown. Jejich vize pro dějiště světové třídy uvnitř městského jádra, které je přístupné díky hromadné dopravě, je působivá a věříme, že to bude důležitá součást pokračující revitalizace území. Těšíme se na spolupráci s Davidem a jeho partnery na dokončení plánu přinést Major League Soccer do Miami," dodal Garber.

Pokud tedy vše půjde tak, jak má, Miami by mělo do roku 2020 dokonat první vlnu expanze. Druhá vlna by měla mimo jiné zahrnovat například Sacramento Republic FC, kteří hrají v nižší United Soccer League a mají obrovský zájem rozšířit řady MLS.

Dalšími městy, které by rády měly svůj fotbalový tým mezi elitními organizacemi je Milwaukee, San Antonio, Nashville, Indianapolis, St. Louis či Las Vegas.

Doporučujeme: FootMag - fotbalová fanpage, která vás nezklame.
Footmaggraf

Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru