Menu

MLS vyhlásila držitele trofejí pro nejlepšího nováčka, obránce či brankáře

| |
Cyle Larin / Profimedia.cz Cyle Larin / Profimedia.cz

Po dvou týdnech volna se tento víkend dá do pohybu opět play off MLS. Během volného času, kdy přestávku vyplnily reprezentační akce, však ani vedení ligy nezahálelo a udělilo několik individuálních trofejí. Pojďme se postupně podívat, které vítěze k dnešku již známe.

pozn. ocenění pro nejlepšího hráče ze zahraničí, který do ligy přišel, cenu MVP a trofej pro nejlepšího trenéra budou uděleny v následujícím týdnu.

MLS Rookie of the Year

Kterému fotbalistovi udělit cenu pro nejlepšího nováčka? Letošní sezona měla sice oficiálně tři kandidáty, ale prakticky každý věděl, že nováčkem roku se stane dvacetiletý Cyle Larin, který v hlasování zcela zdecimoval své protikandidáty.

Výjimečnost sezony podtrhl tím, že se 17 góly doslova zašlapal do země starý rekord Damaniho Ralpha, který v roce 2003 nastřílel jako nováček 11 branek. Larin je tak novým držitelem tohoto rekordu a jen těžko ho bude z trůnu někdo sesazovat.

"Cíl překonat rekord přišel z popusu Breka (Shey, spoluhráč z Orlanda), který mi řekl, že na to mohu dosáhnout. Původně bylo mým cílem dostat se na soupisku a tvrdě dřít. Potom, co jsem dal prvních pár gólů, jsem se zaměřil na to, abych nastřílel 10 branek. A věci se pak začaly dít a nastavoval jsem si další cíle. Ale vždy jsou další cíle, kterých můžete dosáhnout. Chci na to navázat tak, že vyhraju něco s mým týmem a dosáhneme třeba na titul. Pak bych se rád stal nejlepším střelcem ligy a pokud budu dělat věci tak, jako letos a tvrdě pracovat během offseason, tak myslím, že něčeho mohu dosáhnout," věří Larin.

MLS Defender of the Year

Střední záložník Montrealu Impact, Laurent Ciman, přišel do MLS ze Standartu Lutych před letošní sezonou a za 27 odehraných zápasů okouzlil natolik, že na konci roku je vyhlášen nejlepším obráncem ligy.

Třicetiletý Ciman vyšperkoval zadní řady Montrealu, a ač sám vstřelil jen dva góly a na další dva přihrál, tak patřil k pilířům obrany, která inkasovala pouze 44 gólů, což je druhé nejnižší číslo ve Východní konferenci.

"Chtěl bych poděkovat všem hráčům, týmům a médiím za jejich hlasy. Je to skvělý úspěch vyhrát toto ocenění, ale i tak budeme pracovat ještě usilovněji, abychom byli lepšími v příští sezoně. Je to krásné individuální ocenění, ale musím zmínit i své spoluhráče, kteří byli natolik dobří," řekl Ciman.

MLS Goalkeeper of the Year

Zkušený brankář Luis Robles si svými výkony v bráně New Yorku Red Bulls vysloužil ocenění pro nejlepšího brankáře, když v hlasování porazil konkurenty Davida Ousteda z Vancouveru a Billa Hamida z Washingtonu.

Robles během sezony odehrál všechny zápasy, dopomohl k 18 vyhrám, vykouzlil 86 zákroků a vychytal 9 nul. Zároveň inkasoval v průměru jen 1.26 gólů na zápas.

MLS Comeback Player of 2015

Také ocenění pro fotbalistu, který se vrátil do hry po událostech, které mu znepříjemnily hráčskou kariéru nebo překonal nepřízeň osudu - ať už se jedná o osobní důvody, zranění apod. - obdržel brankář. Konkrétně pak Tim Melia chytající za Sporting Kansas City.

"Comeback Player of the Year je sice individuální trofej, ale tolik zásluh jde na vrub mých spoluhráčů, kteří vždy dali do všeho 100% a dostali náš tým do pozice, odkud se dalo uspět. Strašně se těším na další sezonu, v níž budeme stavět na té skončené a doufám, že pomohu týmu vyhrát v budoucnu i nějaké trofeje," měl radost Melia.

Doporučujeme: FootMag - fotbalová fanpage, která vás nezklame.
Footmaggraf

Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru