Menu

Kevin Durant jako vysněná posila Washingtonu: Spíš by se měli zaměřit na ty, které mají v týmu

| |

Až dnes večer nastoupí basketbalisté Oklahomy proti Washingtonu, očekává se, že fanoušci Wizards budou opět svými tabulemi s nápisy a různými jinými narážkami volat po přestupu Kevina Duranta do svého týmu. Proč?

Jak je již známo, Durant bude po této sezoně volným hráčem a navíc je rodákem právě z Washingtonu. Fanoušci Wizards si pochopitelně přejí, aby se Durant vrátil domů, ale jak již bylo mnohokrát řečeno, hvězdný basketbalista je věrný Oklahomě. Nebo snad ne?

I kdyby se Durant rozhodl během nadcházejícího offseason odejít z Thunder, neznamená to, že by šel do Washingtonu. A za tímto účelem dává fanouškům Wizards jednoznačný vzkaz: "Možná byste se měli zaměřit na ty, které máte ve svém týmu," sdělil.

"Trh s volnými hráči je vzdálen celou sezonu a nemusí to být zase tak velké, jak se čeká," pokračuje sedmadvacetiletý Durant. "Je jednoduché začit věřit svým nadějím a touhám a očekávat, že váš vysněný hráč přijde do vašeho týmu - a teď se nebavím o sobě, ale pouze mluvím o trhu s volnými hráči v minulých letech a v těch budoucích. Začnete doufat jako fanoušek, že váš oblíbenec přijde, ale ono se tak nestane a vy ho přestanete mít rád. Je to trochu složitější u těchto věcí, ale je to součást hry," chápe Durant touhy fanoušků.

Příliš nadšený z dění okolo své osoby však není. "Nemám rád, když jsem středem dění, ale je mi jasné a vím, že to muselo přijít. Je to součást kariéry. Ale stále se s tím snažím nějak vyrovnat. Naučil jsem se to trochu přijímat, ale stále je to pro mě trapné," podotkl Durant, který by raději nebyl středem zájmu.

To je však obtížné. Stejně jako před rokem NBA žila možným odchodem LeBrona Jamese domů do Clevelandu, stejně tak se čile spekuluje, jestli i Kevin Durant nezkusí jiný tým než Oklahomu, se kterou se stále marně snaží dosáhnout vrcholných úspěchů. A čím je Durant starší, tím se může v jeho mysli touha po změně více rozvíjet. A to mnohem víc, než si sám přizná.

Přesto je pro něj trochu těžké být v aktuální situaci, kdy ho fanoušci jednak vyvolávají jako hvězdu, a také na něho křičí a bučí, když posílá své soupeře do kolen. "Jsem jedním z těch kluků, kterým je jedno, jestli je lidi v hledišti respektují. Víc se starám o kluky na palubovce. Ale lidé se mě pochopitelně snaží přesvědčit a zlobovat pro svůj tým. Ale nemohu je moc potěšit. Jsem si jistý, že to jsou ti samí, kteří na mě nadávají, když přijedu do arény jako člen soupeřova týmu. Snažím se na to nezaměřovat, nestarat se o to," dodal Durant.

Není to snadné období pro Kevina Duranta a čím více se bude blížit konec sezony, tím to bude horší.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru