Menu

Tříbodovou střelbu nesnáším, není to basketbal, prohlašuje Gregg Popovich

| |

Styl basketbalu a taktiky se mění. Pokud jste sledovali krásnou hru v předcházejících dekádách, pak jste dozajista zaznamenali změnu stylu z využívání podkošových obrů na více techničtější a běhavější basketbal.

Ne všichni však jsou s tím, že místo pivotů vládnou hře střelci z perimetru, spokojeni. Jedním z odpůrců této taktiky a zastánců staré školy je šestašedesátiletý Gregg Popovich, který se k této problematice vyjádřil opětovně včera.

"Pořád to nesnáším. Nikdy to nepřijmu. Nemyslím si totiž, že by tohle byl basketbal. Myslím naopak, že je to něco jako cirkusové představení. Proč nemáme pětibodovou střelu nebo sedmibodovou?"

Popovich stále vede své svěřence zejména ke hře pod košem, kromě veterána Tima Duncana kvůli tomu angažoval do San Antonia i LaMarcuse Aldridge. "Jsem prostě stará škola," pokračuje.

Nelíbí se mu zejména fakt, že se týmy uchylují tolik ke střelbě za tři body. Raději by viděl souboje ve vymezeném území. Kupříkladu obhájci titulu z Golden State střílí s úspěšností 43.8% z tříbodové vzdálenosti, přičemž za zápas jsou schopni vyslat i přes 30 trojkových střel, podobně jako Houston. Naopak San Antonio střílí v průměru 18 trojek za zápas. A to je poměrně velký rozdíl.

Na druhou stranu však Popovich, který je zastáncem hry velkých mužů, respektuje třibodovou střelbu jako účinnou zbraň, pokud ji týmy dokáží využít jako basketbalisté Golden State. "Do jisté míry je to ale lepší přijmout, než kvůli neochotě praktikovat tuto zbraň prohrát. Vždy, když jsme vyhráli titul, tak tříbodová střelba byla velkou součástí našich výher. Nelze to ignorovat, protože je to natolik silná součást hry a musíte být schopni toho využívat. A nikdo to nedělá lépe než Golden State a vidíte, kde nyní jsou," uznal Popovich.

"Ale pořád to nenávidím," dodal.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru