Menu

Posily z NHL kosí zranění, nejvíce trpí Rusko

| |

Ruská sborná přivezla na šampionát do běloruského Minsku hned osmičku posil z kanadsko-americké NHL. V prvních zápasech turnaje se však již se dvěma hráči ze zámoří musejí rozloučit. Ruskou reprezentaci, která šampionátem prochází jako nůž máslem, pomalu střádá lehce i těžce zraněné hráče. Ti, kteří na MS již skončili, jsou však ke vší smůle právě drahocenné posily z Ameriky.

Stopku na MS vyfasovali kvůli svému zdraví mladý dvaadvacetiletý bek z Washingtonu Capitals Dmitrij Orlov, jenž má zlomenou ruku a o rok starší útočník Caroliny Hurricanes Andrej Loktionov, kterému v dalších startech zamezilo zranění ramene.

Orlov si zlomil ruku během utkání proti USA, ve kterém Rusové mladý americký mančaft rozcupovali 6:1.

"Na šampionátu skončil. Má zlomenou ruku, stalo se to ve druhé třetině. Pro náš tým je to hodně velká ztráta," uvedl generální manažer ruské reprezentace Andrej Safronov. "Už jsem kontaktoval vedení Washingtonu a odletím za lékaři do zámoří," řekl Orlov, který po nárazu na mantinel odstoupil z utkání.

To Andrej Loktionov přišel ke zranění již v prvním utkání šampionátu se Švýcary, ve kterém Rusko svého soupeře taktéž zdecimovalo, tentokrát 5:0. Na začátku zápasu neustál jeden ze soubojů, po kterém tvrdě narazil na mantinel a musel odjet do nemocnice. V ní se potvrdil krutý verdikt - natržené vazy v rameni a konec na turnaji.

"Bohužel to vypadá špatně. Šampionát pro něj skončil, což je pro nás oslabení. Andrej hrál v přípravných zápasech velmi dobře a je nám líto, že už nemůže nastoupit," řekl kouč Oleg Znarok.

Po čtyřech hracích dnech se tak může zdát, že turnaj v Bělorusku je pro hráče z NHL skutečně likvidační. O zranění dalšího hráče z NHL, Romana Poláka, jsme Vás informovali zde.

Kromě tří hokejistů ze zámoří turnaj skončil také pro obránce Švédska Daniela Rahimiho, který má natrženou ledvinu a Švýcara Svena Bartschiho, jenž má zlomené žebro. Nejistý stav je u Pekky Jormakky z Finska, jehož odstoupení z turnaje stále nebylo oficiálně potvrzeno.

Nelze než si přát, aby se seznam zranění nadále nerozšiřoval.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru