Menu

Česko se chystá na velké lakrosové finále. Atletický stadion Slavie bude v neděli patřit fieldlakrosu

| |
Ilustrační foto / USAsports Ilustrační foto / USAsports

Atletický stadion Slavie Praha bude v neděli 19. října od 15.00 hod. svědkem opakování loňského superfinále fieldlakrosové soutěže. Letos je ovšem Radotín jednoznačným favoritem.

14. října 2014, Praha – Třiadvacátý ročník nejstarší fieldlakrosové ligy v kontinentální Evropě vyvrcholí dlouho očekávaným duelem prvního a druhého týmu po základní části, kterými jsou LC Jižní Město a LCC Radotín.

Radotín až do posledního víkendu v Bratislavě procházel celou soutěží zcela bez zaváhání, jen v utkáních v Bratislavě podlehl v oslabené sestavě vídeňským Monarchům (2:10) a jen těsně porazil Tricksters (12:11).

Ani Jižní Město neukázalo ve svých posledních utkáních před superfinále nějak oslnivou formu. Minulý týden v pátek prohrálo znovu poměrně vysokým rozdílem i své druhé utkání s finálovým soupeřem v základní části (3:7, předchozí utkání 6:17), v sobotu si sice spravilo chuť s Tricksters (13:8), avšak v neděli podlehlo skvěle finišující Vídni (13:12).

Do superfinále tedy jako favorit nastupuje LCC Radotín. Určitě bude chtít dát svým fanouškům zapomenout na loňské finále, které si Radotín prohrál až v závěrečných minutách utkání.

Loňské superfinále jsme si prohráli sami, byli jsme si až příliš jistí vítězstvím, a to se ve sportu nevyplácí. Na finále nechystáme žádnou speciální taktiku, snažíme se ve všech zápasech hrát co nejlépe a toto utkání nebude výjimkou,“ uvedl trenér LCC Radotína Jan Barák.

Jižní Město se svým loňským osmým vítězstvím dotáhlo na historicky neúspěšnější fieldlakrosový klub v České republice TJ Malešice. Počítáme-li ovšem vítězství v posledních deseti letech, je v čele jasně právě Jižní Město se šesti tituly.

Superfinále NFLL se koná v neděli 19. října 2014 na atletickém stadionu ASK Slavia Praha, Vladivostocká ul. Praha 10.

Rozpis soutěže a výsledky naleznete na http://www.lacrosse.cz/nfll-14.

* * * *

Fieldlakros je nejrozšířenější odnoží lakrosu ve světě. Největší základnu má v USA, kde je velmi populárním univerzitním sportem. U nás se fieldlakros hraje od začátku devadesátých let a v Evropě, ale i na jiných kontinentech prožívá nyní období obrovského rozmachu. V současné době Mezinárodní lakrosová federace usiluje o zařazení tohoto zajímavého sportu na program letních olympiád. Na letošním Mistrovství světa v Denveru se česká reprezentace umístila na 14. místě.

- Tisková zpráva České lakrosové unie; Autor: Petr Chmelař. -Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru