Menu

Boj o Davida Price! Red Sox jsou údajně schopni přeplatit i rozhazovačné Dodgers o 30 milionů

| |
Usmíval se během zápasů, bude se moci usmívat i během offseason, až si bude vybírat působiště. Na Davida Price čekají příjemné povinnosti / Profimedia.cz Usmíval se během zápasů, bude se moci usmívat i během offseason, až si bude vybírat působiště. Na Davida Price čekají příjemné povinnosti / Profimedia.cz

Offseason v MLB je letos opět "našlapaná" velkými jmény na trhu s volnými hráči. Asi nejžhavějším "zbožím" v letošním seznamu je však nadhazovač David Price, kterého by ve svém týmu chtěl každý. Uspěje jen jeden a reálně ve hře je jen pár organizací.

milujemebaseball

Stalo se takovou tradicí v životě Davida Price, že podepisoval jen jednoleté kontrakty. V roce 2012 jednoletou smlouvu na 4.35 milionů s Tampou. Se stejným týmem, který ho draftoval v roce 2007 a přivedl do ligy s původním kontraktem na 6 let, podepsal i další dvě jednoleté smlouvy. V roce 2013 na 10 milionů a v roce 2014 na 14 milionů.

V průběhu sezony 2014 byl vytrejdován do Detroitu, se kterým uzavřel jednoletou smlouvu na 19.75 milionů na začátku letošního roku. A pak bylo vcelku překvapení, že se stěhoval v červenci do Toronta, se kterým postoupil do postseason.

Co bude dál s třicetiletým nadhazovačem, který letos odházel 220 směn a v celkově 32 zápasech, ve kterých se představil, zaznamenal bilanci 18 výher a 5 porážek (ostatní zápasy se rozhodovaly během pozdějších pasáží s nasazenými dalšími nadhazovači), ERA 2.45, naházel 225 strike-outů, inkasoval 17 homerunů a povolil 190 hitů?

National League GM Peter Gammons má zcela jasno: "Boston přeplatí kohokoliv o 30-40 milionů," prohlásil. A to už je hodně odvážné prohlášení.

Ve svém věku je Price v nejlepším období své kariéry a dá se předpokládat, že ho zasypou nabídky na dlouhodobé lukrativní kontrakty. Bylo by krokem zpátky, pokud by přistoupil na některou z nabídek, které by mu nezaručily roční plat minimálně okolo 22 - 25 milionů. Objevily se však spekulace, že Boston Red Sox hodlá Priceovi nabídnout sedmiletý kontrakt v hodnotě 200 milionů.

Boston patří dlouhodobě k týmům, které za svou soupisku platí vysoké částky, a je za vedoucí dvojicí LA Dodgers a NY Yankees, přičemž Dodgers vyplatili v této sezoně přes 316 milionů, což je přeci jen trochu jiná úroveň a projevuje se v tom i vysoká daň za překročení platového stropu. Letos Red Sox vyplatili 183 milionů, ale pod stropem na tzv. Luxury tax mají aktuálně prostor 43 milionů, když mají nasmlouvané hráče na příští sezonu v hodnotě 145 milionů. A vzhledem k tomu, že trh je v Bostonu silný, stávají se Red Sox i favority na zisk Davida Price.

Ostatně zájem o zisk elitního nadhazovače již dříve potvrdil bostonský manažer John Farrell, a ač je otázkou, zda skutečně jsou Red Sox schopni přeplatit každého konkurenta o 30 milionů, jsou žhavými adepty na to, aby přivítali ve svém středu právě Price.

O zkušeného nadhazovače se však zajímají i další velké organizace schopné vyplatit obří částky. Mj. Los Angeles Dodgers, kteří jsou smíření s tím, že platí vysoké daně za překročení platového stropu a opět se dá očekávat, že jejich rozpočet půjde k 300 milionům. Zájem má také San Francisco, Chicago Cubs či St. Louis Cardinals. Všechny tyto týmy jsou schopné nabídnout skutečně lukrativní podmínky pro Priceho.

Ale pokoří v boji o třicetiletého nadhazovače Boston a Dodgers, kteří jsou schopni nabídnout okolo 30 milionů ročně?Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru