Menu

Davis odmítl více než 150 milionů od Baltimoru, dočká se svých 200 milionů?

| |
Chris Davis / Profimedia.cz Chris Davis / Profimedia.cz

Co nyní bude s Chrisem Davisem je ve hvězdách... Podle posledních informací first baseman Baltimoru totiž tak dlouho chodil se džbánem pro vodu, až se ucho utrhlo.

Ne, nejedná se o nic vážného, pokud to úvodní odstavec naznačoval. Pouze jeho agent hrál licitovanou s Baltimorem ohledně nové smlouvy tak dlouho, až Orioles došla trpělivost. Sedmiletý kontrakt na 154 milionů byl málo a údajně vzduchem prolétla i nabídka na 168 milionů!

milujemebaseball

Baltimore tak po neúspěšném vyjednávání stáhl svou nabídku a nadále o prodloužení smlouvy s devětadvacetiletým baseballistou, který v dresu Baltimoru hrál od léta 2011, nestojí. Nebo možná stojí, ale rozhodně už nehodlají nabídnout větší peníze.

"Na stole teď není žádná nabídka, je to tak," potvrdil generální manažer Baltimoru Dan Duquette, který v posledních dnech usilovně jednal o sedmiletém prodloužení kontraktu, avšak neúspěšně. "Nejsem si úplně jistý, kde vlastně nastal konec, ale my jsme byli na této frontě velmi agresivní a ani tak to nepřineslo dohodu, takže jsme se v určitém bodě rozhodli, že se poohlédneme po jiných možnostech," pokračoval Duquette.

A tak platí, že kdo příliš vybírá, přebere. A nebo snad ne?

Zástupci Orioles se setkali s Davisovým agentem Scottem Borasem na začátku týdne v Nashvillu a původní nabídka byla na 150 milionů na 7 let. Následně, což bylo potvrzeno, byla částka navýšena o 4 miliony a některé zdroje uvádějí dokonce cifru 168 milionů, což nikdo nepotvrdil. Jenže Davis se poohlíží po trochu jiných cifrách.

"V určitém bodě musíte dojít k rozhodnutí o tom, zda je to dost nebo kolik je dost," řekl manažer týmu Buck Showalter, které společně s GM Duquettem vyjednával s agentem Davise. "Věřte mi, že on si dobře vybere, kam chce jít ve své baseballové kariéře a svým životem. My se musíme připravit na jinou cestu," dodal.

Davis, který prožil úchvatnou sezonu, odpálil během roku 2015 47 homerunů a zaostal za svým maximem z roku 2013 jen o 6. Celkově si připsal 150 odpalů, doběhl na domácí metu ve 100 případech a zaznamenal 31 doublů a 117 RBI. Dle vyjádření svého agenta hledá elitní pálkař kontrakt, během něhož si vydělá 200 a více milionů dolarů.

Orioles na jeho požadavky nepřistoupili a je těžké říci, zda vůbec někdo přistoupí. Ale pokud by měl existovat někdo, kdo si zaslouží svých 200 milionů, i třeba za 8-10 let, pak je to Davis, který v uplynulé sezoně zaznamenal nejvíce homerunů v lize, což se mu ostatně podařilo i v sezoně 2013, kdy odpálil 53 homerunů.

Takže ať už Davis podepíše jakoukoliv smlouvu s kýmkoliv, pro organizaci to bude obrovská posila - vzhledem k tomu, že Orioles už jsou prakticky ze hry.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru