Menu

Exkluzivně: Rozhovor s Mitchem Nilssonem, držitelem ceny USAsports pro nejlepšího cizince v Extralize

| Ján Jabrocký, projekt Milujeme baseball |
Mitchell Nilsson s pohárem pro vítěze ligy / Archiv Mitche Nilssona Mitchell Nilsson s pohárem pro vítěze ligy / Archiv Mitche Nilssona

Uplynulá sezona české Extraligy v baseballu přinesla opět spousty krásných okamžiků i zážitků, které se vryjí do paměti fanoušků i jednotlivých týmů. Kromě spousty českých talentů a veteránů se v lize objevily i zahraniční posily, jednu z nich měla i vítězná Kotlářka, za kterou válel Australan Mitchell Caine Nilsson.

milujemebaseball

Ten se také stal držitelem trofeje pod patronátem webu USAsports. "Wow, to je úžasné. Je pro mě ctí, že jsem získal toto ocenění" řekl Mitch poté, co se dozvěděl, že získal cenu USAsports.cz pro nejlepšího cizince v Extralize.

Mitchell, prozraď nám, jak ses dostal do české baseballové extraligy?

Oslovil mě Jakub Sládek a zeptal se, jestli bych neměl zájem hrát za Kotlářku. Bylo to perfektně načasované, protože v Austrálii zrovna skončila sezóna. Tak jsem se poradil s několika lidmi a po hodinách skypeování a zařizování jsem byl v letadle směrem do Česka. To vše se odehrálo za pouhé čtyři dny.

Mohl bys porovnat australskou a českou nejvyšší soutěž? Je mezi nimi velký rozdíl?

Jsou si velmi podobné a není mezi nimi moc rozdíl. V obou se hraje podobným stylem a standard je na stejné úrovni. I proto k nám jezdí hrát hodně kluků z české ligy.

Líbilo se ti v Česku?

Ano, užil jsem si čas strávený v Česku. Původně jsem sice nevěděl, co mám čekat, protože jsem v Evropě předtím nikdy nebyl, ale skutečně se mi tam líbilo. Byl to velmi příjemný zážitek a věřím, že se do Česka brzy vrátím.

Navíc si vyhrál titul...

Jo. Bylo úžasné získat titul s týmem, který jsme měli. Měli jsme velkou skupinu kluků, keří si jej opravdu zasloužili a já jsem rád, že jsem mohl být její součástí.

V Česku si letos vyhrál titul, ale tobě teď začíná nová sezóna v Austrálii, kde hraješ za tým v Brisbane. Myslíš, že byste mohli získat australský titul?

Věřím, že máme šanci. Máme mladý tým, který se zlepšuje každým rokem. Loni nám postup do další fáze nevyšel, z čehož jsme byli dost nešťastní. Bude vzrušující sledovat, čeho dosáhneme v letošním roce.

V průběhu offseason hraje v Austrálii spousta českých hráčů. Doporučíš trenérovi někoho ze svých spoluhráčů?

Velmi rád bych doporučil některého ze spoluhráčů. Bohužel, než jsem přijel, tak tým již podepsal zahraniční hráče a neměl jsem tak šanci někoho doporučit.

Čeho bys rád dosáhl ve své baseballové kariéře?

V kariéře jsem již měl možnost zahrát si v Americe, kde jsem působil v organizaci Cleveland Indians. Nyní chci setrvat v australské lize a doufám, že pokud vše dobře půjde, tak se dostanu do australského výběru pro World Baseball Classic. A, samozřejmě, bych se také rád vrátil do Evropy (doufejme, že do Česka) a nadále tam působil.

Máš v MLB nějaký svůj oblíbený celek?

Opravdu nemám oblíbený žádný tým, ale jsem fanouškem některých hráčů. Mezi mé oblíbence patří Bryce Harper, Matt Holliday a Giancarlo Stanton.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru