Menu

Hrdina Zobrist se stěhuje do Chicaga, v Cubs se sejde s bývalým manažerem z Tampy

| |
Ben Zobrist / Profimedia.cz Ben Zobrist / Profimedia.cz

Zkušený Ben Zobrist, který většinu kariéry odehrál v dresu Tampy, si po zisku mistrovského prstenu s Kansasem zahraje v následujících čtyřech letech své kariéry za Chicago Cubs, se kterým podepsal čtyřletou smlouvu v hodnotě 56 milionů dolarů.

milujemebaseball

Ačkoliv o Zobrista, jako jednoho ze strůjců vítězství Kansasu ve Světové sérii, byl v MLB ohromný zájem, který měli zejména poražení z finále z New Yorku Mets, hráč si vybral překvapivě jako své nové působiště Chicago, kteří prakticky vůbec nebyli zmiňováni jako možní zájemci o jeho služby. Kromě Mets se nejvíce hovořilo o Washingtonu.

Jedním z důvodů, proč se Zobrist nakonec rozhodl pro Cubs je fakt, že v týmu může hrát pod manažerem Joe Maddonem, pod kterým hrál už devět let v Tampě Bay Rays.

O tom, že rozhodnutí Zobrista nebylo ani tak o penězích hovořil i asistent generálního manažera Mets John Ricco. "Nemyslím si, že by to bylo o penězích. Bylo to spíš o tom, že chtěl najít místo, kde se bude cítit dobře. Má nějakou historii s manažerem v Chicagu a více mu to tak bude připomínat domov. Rozhodl se tak, jak se rozhodl, a my musíme jít dál," neskrýval však zklamání Ricco.

Dle neověřených informací měl na stole dokonce nabídku na 4 roky za 80 milionů dolarů, zpráva se šířila zejména po Twitteru. Ale nikdo informaci Boba Nightendaleho z USA Today nepotvrdil a naopak velmi brzy ji dementoval Ken Rosenthal z Fox Sports.

Zobrist hrál za Tampu Bay mezi lety 2006 až 2014 a ač prodloužil s týmem smlouvu i pro rok 2015, tak už v lednu se stěhoval do Oaklandu, ze kterého v polovině sezony odešel do Kansasu, kde se mu výrazně dařilo a došel s týmem až pro vítězství ve Světové sérii.

V playoff se mu dařilo na pálce s úspěšnost .303, odpálil dva homeruny z celkových 20 odpalů. Měl sice jen 6 RBI, ale na druhou stranu sám doběhl na domácí metu hned v 15 případech. Kansas

Cubs dlouho drželi svůj úmysl získat Zobrista v tajnosti a to zejména z toho důvodu, že na pozici u druhé mety, kterou právě čtyřiatřicetiletý Zobrist preferuje, mají jako jedničku Starlina Castra. Nadějný pětadvacetiletý baseballista by však mohl po příchodu Zobrista změnit působiště, Cubs totiž dle informací začali jednat s New Yorkem Yankees o možnosti trejdu, ve kterém by ústřední postavou měl být právě Castro.

Zobrist si během čtyř let u Cubs vydělá 56 milionů dolarů, přičemž v sezoně 2016 pobere plat 10.5 milionů, v dalších dvou letech si připíše shodně 16.5 milionů a v sezoně 2019, kdy mu bude 38 let, si vydělá 12.5 milionů.



Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru