Menu

Kansas se po roce vrací do Světové série, v šestém utkání ALCS udolal Toronto

| |
Alcides Escobar se synem a trofejí ALCS MVP / Profimedia.cz Alcides Escobar se synem a trofejí ALCS MVP / Profimedia.cz

Kansas City Royals - Toronto Blue Jays 4:3 (Konečný stav série 4:2)

milujemebaseball

Dramatickou bitvu na závěr American League Championship Series přinesl první zápas po přesunu zpět do Kansasu, kde domácí Royals potvrdili definitivně postup do Světové série, kde si zahrají podruhé v řadě!

Po loňské porážce se San Franciscem se Kansas pokusí o reparát proti New Yorku Mets, který v National League přejel ve finále Chicago Cubs 4:0 na zápasy.

Domácí Kansas vstoupil do zápasu velmi dobře. V prvních dvou směnách se Royals podařilo odpálit vždy po jednom homerunu. Postarali se o ně Ben Zobrist a Mike Moustakas, kteří, bohužel pro Royals, odpálili "pouze" solo homeruny, čímž nezískali žádný výraznější náskok.

Ve čtvrté směně se do míčku opřel Jose Bautista, jemuž Toronto vděčilo za snížení na 1:2 po solo homerunu, kterému nezabránil nadhazovač Yordano Ventura. Pro Venturu to byla však jediná kaňka na výkonu. Kansas v sedmé směně opět uskočil po doběhu Moustakase, který využil odpalu Riose, jenž nasměroval míček do levého pole.

Toronto však zbraně nesložilo a byl to opět Jose Bautista, který se dostal do role spasitele Blue Jays. Jeho nechytatelný odpal do levé části pole znamenal two-run homerun a srovnání na 3:3. Už už se zdálo, že Toronto dotáhne utkání do extra směn, jenže po změně stran ještě v osmém inningu se podařilo po hitu Hosmera Lorenzu Cainovi rozkmitat své rychlé nohy a doběhnout na domácí metu, čímž strhl vedení a i vítězství a zejména postup na stranu Kansasu.

Chybný verdikt rozhodčích?
Zápas mohl výrazně ovlivnit homerun ve druhé směně, kterého dosáhl Mike Moustakas. Problém totiž nastal ve chvíli, kdy míček letící k tribunám, zachytil jeden z diváků ve chvíli, kdy nebylo jasné, zda se neodrazí zpět do pole. Rozhodčí si dokonce vyžádali kontrolu videa, po které bylo rozhodnuto o uznání HR.

"Řekli, že to byl homerun, tak to byl homerun," okomentoval celou situaci úspěšný pálkař Moustakas.

To manažer Blue Jays, John Gibbons, už tak spokojený s rozhodnutím být nemohl, ale diplomaticky rozhodnutí přijal. "Nechali to zkontrolovat z New Yorku, udělali správnou věc. Jsme za to vděční. Mysleli si, že to byl homerun, je tam sice trochu nejisté, jestli by netrefil jen spodní část tribuny, ale uznali to jako homerun," hodnotil Gibbons.

Zcela jistý se situací si nebyl ani Jose Bautista, který celou situaci sledoval z pravé části pole. "Od místa, odkud jsem to viděl, to nevypadalo, že by míček měl opustit hřiště. Míček, tak jak jsem ho viděl já, mířil do teritoria homerunu a zapadl do rukavice jednoho z fanoušků. Je ale pro mě těžké říci, jestli udělali chybu nebo ne."

Naopak Ben Revere, left fielder Toronta, viděl situaci zcela jasně. "Ten chlapík se natáhl, viděl jsem ho. Když se natáhnete přes plot, tak míček půjde mimo, protože ho chytíte. Ale, pokud ne, mohlo se stát, že by se odrazil zpět do pole. Nikdy nevíte. Jen vidíte, jak se fanoušek natahuje a chytá míč. Myslím si, že to měl být automaticky double a ne homerun," krčí rameny.

MVP ALCS Alcides Escobar
Po zápase pochopitelně došlo i k honoraci MVP celé finálové série American League. Stal se jím, možná trochu překvapivě, shortstop Alcides Escobar, který si však držel vysoký standard ve všech šesti zápasech, v poli nechyboval a na pálce odvedl dobrou práci, kterou zakončil 11 hity, 6 runy, 5 RBI a úspěšností na pálce dosahující téměř 50%.

"Splnil se mi sen. Nikdy jsem si nemyslel, že bych vyhrál cenu MVP v postseason, jen jsem o tom snil. Naštěstí mi vycházely věci dobře. Jsem vděčný, že mi dali cenu MVP. Když jdu do pole v každém zápase postseaon, mou hlavní touhou je vyhrát utkání. Chci odvést vždy to nejlepší, co mohu," řekl Escobar.

Kansas tak může slavit svou druhou účast ve World Series v řadě. Koneckonců, právě toto byl cíl během sezony, potvrdit statut nejlepšího týmu v American League. A Royals se to podařilo.

"Tento rok, od úvodního dne jarních tréninků, jsme očekávali tuto chvíli. Naši hráči měli skvělou sezonu, nikdy se nevzdali, pokračovali v boji, i když byli třeba trochu dole," radoval se manažer Ned Yost při přebírání William Harridge Trophy pro vítěze AL.

Světová série začíná v úterý. Dva zápasy odehraje Kansas doma před stěhováním ke třem duelům do New Yorku.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru