Menu

Mets dotáhli sweep proti Cubs, Daniel Murphy se stal NLCS MVP

| |
Daniel Murphy s trofejí NLCS MVP / Profimedia.cz Daniel Murphy s trofejí NLCS MVP / Profimedia.cz

Chicago Cubs - New York Mets 3:8 (konečný stav série 0:4)

milujemebaseball

Před začátkem finálové série National League se s tak jednoznačným průběhem nepočítalo. Mets však Cubs doslova rozdrtili, vyhráli všechny čtyři zápasy a po sweepu postupují popáté v historii organizace do Světové série! Naposledy si World Series zahráli v roce 2000, kdy prohráli s rivalem z Yankees. Doposud vyhráli celkový titul dvakrát a to v letech 1969 a 1986.

Jednou z ústředních postav vítězství ve čtvrtém zápase byl Daniel Murphy, který odpálil 4 míčky z pěti startů na pálce, sám doběhl pro dva body, další dva svými odpaly připravil a nakonec se i stal MVP National League Championship Series. Dosáhl toho i díky tomu, že v každém zápase odpálil jeden homerun, celkem tedy nasbíral čtyři. Dohromady si připsal 9 odpalů ze 17 startů na pálce, získal 6 runů a sérii zakončil s 6 RBI.

"Přál bych si, abych mohl popsat své pocity," nevěděl, co po předání trofeje MVP říct. "Nejlepší věc na téhle ceně je fakt, že jsme se dostali jako tým do Světové série. Každý z nás si zaslouží kousek této trofeje," radoval se Murphy.

Celkově Mets vstoupili do zápasu parádně. Hned v první směně odpálil three run homerun Lucas Duda, na kterého solo homerunem navázal Travid s'Arnaud. Když ve druhé směně navíc Duda trefil double, po kterém na domácí metu doběhli Wright společně s Murphym a New York se ujal vedení 6:0, bylo o výsledku prakticky rozhodnuto. Ve čtvrtém inningu sice snížil Jorge Soler po krátkém odpalu Kylea Schwarbera, ale to bylo až do osmé směny vše. Tehdy prodloužil Daniel Murphy svůj rekord v počtu zápasů v řadě během play off s odpáleným homerunem, po němž kromě něho doběhl na domácí metu i David Wright. Na výsledku už nic nezměnil ani dvoubodový homerun Krise Bryanta.

Během rozhovorů s hráči a vedením Mets David Wright poskakoval okolo a vykřikoval: "Světová série! Světová série!" V radosti ho popíchl i trenér pálkařů Kevin Long, který zpoza rohu zakřičel, aby to řekl ještě jednou.

"Je vzrušující, když přijdete jako celek a zaznamenáte takový úspěch," hodnotil s úsměvem Daniel Murphy.

Tolik radosti už pochopitelně neměl manažer Cubs Joe Maddon, jehož tým prohrál všechny zápasy NLCS: "Nenechali nás udělat prakticky nic. Dominovali v každé části hry a jejich nadhazovači byli úchvatní. Hráli dobře. Nedělali chyby. Takže to není takové zklamání z našeho výkonu. Oni zkrátka byli hodně dobří ve všech čtyřech zápasech," uznale pokyvoval Maddon. Zároveň se rozpovídal i k výkonu čerstvého MVP National League. "Daniel Murphy, co říct, asi sem nikdy nic takového neviděl. Viděl jsem Barryho Bondse ve Světové sérii v roce 2002, kdy na něho nechtěl žádný nadhazovač házet. Teď to bylo asi podobné. Neuvěřitelné, co předvedl. Daleký odpal doleva, homerun doprava nebo homerun do středu. Vypadal, jako by šel za odpalem při každém nadhozu," dodal.

Kdo bude soupeřem New Yorku Mets ve Světové sérii se bude muset teprve rozhodnout.

Toronto Blue Jays - Kansas City Royals 7:1 (stav série 2:3)

Toronto totiž ve finále American League zvládlo poslední domácí zápas a odvrátilo vyřazení. Nyní se bude pokoušet na fieldu Kansasu o obrat, což je v jejich silách, vzhledem k tomu, jaký obrat předvedli v předchozím kole proti Texasu. Jenže Kansas si po čtyřech velmi dobrých zápasech vzal nejspíš jedno utkání na oddych, byla totiž otázka času, kdy se Royals v nějakém utkání nebude dařit.

Za celý zápas předvedli jen 4 hity a jejich porážka je tak víceméně zasloužená. Blue Jays navíc podržel nadhazovač Marco Estrada, který strávil na kopečku téměř osm celých směn, během kterých inkasoval pouhý jeden run. A to právě až v osmé směně.

Toronto sice otevřelo ve druhém inningu skóre po homerunu Colabella, ale trvalo poměrně dlouho, než získalo pořádný náskok. K němu se Blue Jays propracovali v šesté směně. Po metě zdarma pro Encarnaciona si pro run došel Ben Revere. Klíčový byl dlouhý odpal Troye Tulowitzkiho, po němž Torontu na domácí metu doběhli Josh Donaldson, Jose Bautista i Encarnacion.

V sedmé směně Donaldson zvýšil na 6:0 a ač v osmé směně Salvador Perez snížil po solo homerunu na 1:6, poslední slovo v té samé směně měl domácí Tulowitzki, který doběhem uzavřel účet utkání.

Série se tak bude muset přesunou do Kansasu, kde po dni volna bude pokračovat šestým, případně sedmým, rozhodujícím, zápasem.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru