Menu

Oblíbeným steroidem byl Stanozol, baseballisté byli pozitivní i na Ipamorelin či Boldenon

| |

Baseball a Major League, to nejsou jen krásné sportovní okamžiky, příběhy jednotlivých organizací, toužících po úspěchu, či radost a zklamání z výkonů. Baseball a MLB - to je i spousta mravenčí práce, jak udržet tento krásný sport čistý a bez podvádějících hráčů, kteří si k lepší výkonnosti občas sáhnout po nějakém zakázaném stimulantu, steroidu či droze.

milujemebaseball

Liga po letošní sezoně může ohlásit nárůst veškerých antidrogových a antidopingových testů oproti minulé sezoně. Celkově bylo testováno 8 158 vzorků na drogy a doping oproti 7 929 z minulého roku. Z toho bylo provedeno 528 testů během offseason (nárůst z 307) a 1 622 krevních testů na lidský růstový hormon (nárůst z 1 535).

Jenže, jak už to bývá, ani pečlivé kontroly nezaručí dokonalou čistotu soutěže a tak bylo odhaleno hned několik hříšníků. Tři jména nebyla zveřejněna, dva hráči měli pozitivní testy na zakázané povzbuzující prostředky a jeden měl pozitivní nález na jiné zakázané látky - drogy či steroidy.

Tím tak narostl celkový počet pozitivně testovaných baseballistů, jejichž jména známe. Hodně rozšířenou zakázanou látkou byl v letošní sezoně Stanozol. Vedle nandrolonu a methandienonu je stanozolol třetím nejčastěji zneužívaným steroidem mezi sportovci, což dokazuje mnoho pozitivních dopingových testů, mj. případ kanadského sprintera Bena Johnsona, který přišel o zlatou medaili v běhu na 100m na OH v r. 1988.

Pozitivně byli na Stanozol, prodávaný pod jménem Winstrol, což je populární steroid zejména mezi kulturisty, testování Ervin Santana z Minnesoty, Jenrry Mejia z New Yorku Mets, David Rollins ze Seattlu a Arodys Vizcaino z Atlanty. Všichni výše jmenování byli po pozitivních testech suspendováni na 80 zápasů.

Nadhazovač Jenrry Mejia se sice hájil, že netuší, jak se zakázaná látka do jeho těla dostala, ale lež prokázaly další testy, které talentovaného pětadvacetiletého Dominikánce usvědčily z užívání Boldenonu, což zvyšuje retenci dusíku a vzhledem k pozitivním testům na Stanozol byl dodatečně suspendován na 162 zápasů. V případě Mejii se tak nedá hovořit o neúmyslném dopingu.

Testování jednotlivých baseballistů odhalily také další hříšníky, kterými byli Andrew McKirahan z Atlanta, jenž byl pozitivní na Ipamorelin, který stimuluje produkci růstového hormonu, či Cody Stanley ze St.Louis, jemuž byl v těle odhalen "dehydrochlormethyltestosteron", který pomáhá k růstu síly. Oba hráči byli suspendováni na 80 zápasů.

Z roku 2014 si tresty za stimulanty přinesli také Troy Patton z Baltimoru, Cameron Maybin ze San Diega a Chris Davis z Baltimoru. Všichni byli v roce 2014 suspendováni na 25 zápasů, avšak Patton dostal dodatečný trest na 80 zápasů za druhý pozitivní test na zakázané stimulanty. V testovacím roce 2015 nebyl žádný z baseballistů pozitivně testován na zakázané stimulanty, mezi které patří mj. efedrin či metamfetamin (je potřeba rozlišovat mezi steroidy a stimulanty. Seznam zakázaných látek je k nalezení kupříkladu zde).


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru