Menu

Ofenzivní smršť v Torontu! Blue Jays srazili Royals po výhře 11:8

| |
Tvrdý dopad Kevina Pillara ve snaze dostat se na domácí metu / Profimedia.cz Tvrdý dopad Kevina Pillara ve snaze dostat se na domácí metu / Profimedia.cz

Toronto Blue Jays - Kansas City Royals 11:8 (stav série 1:2)

milujemebaseball

Tak to byla jízda! Suverénně nejofenzivnější zápas letošního playoff si pro nás přichystali baseballisté Toronta a Kansasu v prvním utkání konferenčního finále American League na kanadské půdě. Po dvou porážkách v Kansasu přijelo Toronto na domácí stánek s jasným cílem vyhrát. Tzv. must-win game nakonec zvládli zejména díky pálkařské práci ve druhé a třetí směně, kdy si vypracovali "nedostižitelný" náskok.

V utkání bylo k vidění hned 26 úspěšných odpalů, což je na poměry MLB nadprůměr vzhledem k tomu, jakou kvalitou oplývají ligoví nadhazovači. Hrůzostrašný zápas prožil nadhazovač Kansasu Johnny Cueto, který na kopečku vydržel jen něco málo přes dvě směny a s výpraskem se poroučel na lavičku.

Avšak lepší start zápasu zaznamenali hosté. Ti se v první směně ujali vedení po neúspěšném odpalu Bena Zobrista, který byl vyautován, ale situaci využil k doběhu na domácí metu Alcides Escobar, který tou dobou byl nakročen ze třetí mety a prokázal své rychlé nohy.

Zaplněné tribuny v Torontu se mohly začít náležitě radovat ve druhé směně. Úspěšné runy zaznamenali Troy Tulowitzki, Kevin Pillar a Ryan Goins a všichni v době, kdy jejich parťáci na pálce čelili stavu již dvou autů a nescházelo mnoho a místo skórování by se Toronto z pálky poroučelo.

Ve třetí směně sice napřed Ben Zobrist svým prvním doběhem snížil na 2:3, ale po změně stran přišly další těžké okamžiky Cueta na kopečku. Napřed povolil postavení na metách dosáhnout Encarnacionovi a Colabellovi, načež mu Troy Tulowitzki odpálil tříbodový homerun. Přesto Cueto nadále zůstával ve hře, což se změnilo až po doběhu Russella Martina o pár minut později. Reliever Kris Medien sice nezabránil ještě jednomu dvoubodovému homerunu Joshe Donaldsona, po kterém se Toronto dostalo do vedení 9:2, ale jinak dotáhl třetí směnu do finiše.

V dalším průběhu se Kansas pokoušel s výsledkem něco udělat, v páté směně zaznamenali runy Alcides Escobar a opětovně Ben Zobrist, ale ještě v té samé směně homerunem Ryana Goinse pokořilo Toronto hranici 10 bodů. Skóre zůstávalo neměnné až do osmé směny, kdy Blue Jays skórovali naposledy díky Benu Reverovi.

Závěrečná devátá směna sice přinesla ještě čtyři body Kansasu, mimo jiné opět doběh Bena Zobrista, ale na víc, než na snížení na 8:11 to nestačilo.

Další zápas proběhne již dnes večer, obdobná ofenzivní smršť se asi nedá očekávat, ale sledování tohoto duelu můžeme vřele doporučit.



Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru