Menu

Pět baseballistů, kteří v letošní sezoně nejvíce zklamali

| |
Kolize Pabla Sandovala (vlevo) s catcherem Sandy Leonem ve snaze vyautovat soupeře / Profimedia.cz Kolize Pabla Sandovala (vlevo) s catcherem Sandy Leonem ve snaze vyautovat soupeře / Profimedia.cz

Jako v každém sportu, tak i v baseballu se bohužel najdou hráči, kteří nenaplní očekávání, jež jsou do nich vkládána, ať už důvěrou trenéra či vedení, které na jejich získání do týmu vynaloží nemalé finanční prostředky.

milujemebaseballV následujícím článku si představíme pět hráčů MLB, kteří jsou v letošní sezoně ohromným zklamáním pro své zaměstnavatele.

Anibal Sanchez, Detroit Tigers

Zkušený jedenatřicetiletý nadhazovač Anibal Sanchez vstoupil v dresu Detroitu do své třetí sezony pod aktuálním kontraktem a letos si vydělal celkově 16.8 milionů dolarů. Detroit byl před sezonou pasován na jednoho z favoritů na postup do postseason, místo toho se krčí na chvostu centrální divize a je to způsobeno i Sanchezem, který jednoznačně nenaplnil očekávání.

Hráč, který je aktuálně umístěn na disable list, se letos trápí. Sice pomohl k 10 výhrám a utržil stejný počet porážek, ale v doposud 25 odházených zápasech (celkem 157 směn) si zapsal ERA 4.99, což tedy činí pět runů soupeře na 9 směn a celkově proti němu bylo odpáleno 29 homerunů ze 152 úspěšných hitů.

Počet homerunů je vůbec nejvyšší v jeho dosavadní kariéře a na kopečku celkově zaznamenává nejhorší rok. Vyšlo sice najevo, že má problémy s ramenem, kterým nadhazuje a do konce sezony si kvůli zranění nezahraje, ale přesto se dá hodnotit jeho sezona za obrovské zklamání.

Jimmy Rollins, Los Angeles Dodgers

Šestatřicetiletý shortstop Jimmy Rollins přišel před sezonou do Dodgers z Philadelphie, kde odehrál všech 15 let z dosavadní kariéry v MLB. Přicházel jako jistota na soupisku týmu, který se zavázal mu doplatit 11 milionů z aktuální smlouvy.

Jenže Rollins lehce zklamal. V poli se nevyhýbá občasným školáckým chybám a k tomu prožívá na pálce nejhorší sezonu dosavadní kariéry. Krátce před koncem sezony má na kontě jen 113 odpalů a úspěšnost na pálce 22.5%, což je nejméně v celé jeho kariéře. Z toho se odvíjí poměrně slabá statistika RBI, svými odpaly dopomohl jen k 41 runům svých spoluhráčů. Dodgers od veterána očekávali mnohem více.

Chase Utley, Philadelphia Phillies/Los Angeles Dodgers

Podobně je na tom Rollinsův spoluhráč z Dodgers a dříve z Philadelphie Chase Utley. Rovněž šestatřicetiletý veterán prožívá nejhorší sezonu na pálce ve své kariéře. Jeho úspěšnost vyjádřena v procentech je dokonce ještě nižší než u Rollinse a na kontě má tento skvělý pálkař pouhých 76 odpalů (v minulé sezoně jich přitom zaznamenal 159 a o rok dříve 135). S osmi homeruny a 37 RBI se řadí k obrovským zklamáním této sezony. A to obzvlášť pro Dodgers, za které ve 27 zápasech dosáhl jen na 22 hitů.

Adam LaRoche, Chicago White Sox

Během offseason přivedli White Sox k velké radosti Adama LaRocheho, který měl plnit funkci Designated Hittera, tedy pálkaře nehrajícího v poli. Jenže ouha, pokud se nebude počítat rok 2011, kdy stihl odehrát jen 43 zápasů, pak tu máme dalšího baseballistu prožívajícího jednu z nejhorších sezon kariéry.

LaRoche přišel do Chicaga na dva roky za 27 milionů dolarů s puncem pálkaře s devíti sezonami, ve kterých odpálil 20 a více homerunů (dvakrát přes 30) a hráče, který dvakrát dosáhl RBI 100. Jenže letos je z toho jen 12 homerunů, RBI 44 a úspěšnost na pálce .211, což je nejhorší, co doposud zažil (pokud nepočítáme rok 2011). Jeho 41 runů je dokonce méně než v nováčkovské sezoně, kdy odehrál jen 110 zápasů (letos prozatím 125).

Pablo Sandoval, Boston Red Sox

Najít hráče, který nejvíce zklamal není tak obtížné. Pablo Sandoval přicházel do Bostonu za obrovského zájmu médií. Koneckonců se San Franciscem vyhrál tři Světové série a na posledním vítězství v roce 2014 se dokonce výrazně podílel.

Během offseason přišla velká "rvačka" o tohoto hráče, kterou vyhráli v Bostonu. Sandoval se upsal na pět let za 95 milionů dolarů. Jaké zklamání však ke konci sezony přichází - Boston je opět na chvostu východní divize v American League a Sandoval prožívá bídnou sezonu s pouhými 10 homeruny, 43 runy a 47 RBI (V uplynulé sezoně v dresu Giants měl 16 HR, 43R a 73 RBI). Co se úspěšnosti na pálce týče, prožívá vůbec nejhorší rok s 24.5%, což je o dvě a půl procenta nižší úspěšnost, než jaká byla jeho doposud nejnižší v roce 2010.

Boston navíc začíná pomalu kritizovat slabou kondici své hvězdy a není divu, že se začínají ozývat hlasy o tom, že Sandoval je přeplaceným hráčem, který Red Sox nikam neposune. Pokud si tedy odmyslíme jeho výkony na pálce, jeho školácké chyby v poli, které mu jsou vyčítány, jen potvrzují jeho špatnou obranu, kvůli které je letos rovněž kritizován.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru