Menu

Rozhovor s Jakubem Malíkem: Zanechali jsme dobrý dojem, věří po ostravské účasti na Buchbinder Cupu

| Ján Jabrocký, Projekt Milujeme baseball |
Jakub Malík v dresu Arrows / foto: arrows.cz Jakub Malík v dresu Arrows / foto: arrows.cz

Arrows Ostrava se o uplynulém víkendu představili na Buchbinder Cupu v německém Regensburgu, kde po dvou prohrách (Regensburg 1-11 a Bonn 3-12) a jedné výhře (Padenborn 8-2) obsadili třetí místo. O zhodnocení turnaje jsme požádali Jakuba Malíka.

Jakube poprvé jste se účastnili přestížního Buchbinder Cupu. Jak se Vám líbila jeho úroveň?

Věděli jsme, že úroveň poháru bude velmi dobrá. Což se plně vyplnilo. Chtěli jsme si zahrát proti silným týmům v Evropě. Navíc se k tomu přidala velmi dobrá divácká kulisa.

Ze tří odehraných zápasů jste vydolovali jednu výhru s Padenbornem. Bonn a domácí Regensburg vás přehráli docela výrazně. Nechtěly se německé celky více potrápit?

Zápasy nám ukázaly na čem můžeme pracovat. V zápase s Regensburgem nám bohužel nevyšla zkouška moldavské posily na kopci, která hrála první utkání v Evropě, proto byl zápas rychle rozhodnutý. S Padenbornem jsme ukázali baseball, na který máme, s podporou výborně házejících nadhazovačů Bokaje a Ondry. V zápase s Bonnem dostali šanci mladí nadhazovači, kteří nás dlouho drželi ve hře, nicméně se nám nepodařilo stáhnout body dříve než v osmé směně a to už bylo pozdě s výsledkem něco udělat. Musíme uznat, že soupeř byl lepší. Bohužel nám na turnaji chyběl Honza Tomek, který by nám určitě zaházel v jednom zápase. Já sám jsem bohužel musel skoro celý turnaj plnit roli trenéra, jelikož mám natažený šikmý břišní sval a nemůžu bez bolesti švihnout. Nicméně, ukázali jsme, že můžeme hrát s dobrými soupeři, i když je stále na čem pracovat. Řekl bych, že jsme zanechali dobrý dojem.

Dá se tedy očekávat, že Arrows uvidíme i na příštím ročníku Buchbinder Cupu? Máte již nějaké předběžné pozvání od organizátorů?

Na to je ještě hodně brzo. Myslím, že domácí budou dneska slavit vítězství. Byl bych rád, kdyby nás v budoucnu opět oslovili. Máme tam dobré kontakty a dali jsme se dohromady i s ostatními týmy. Určitě mohu říct, že jsme ostudu neudělali.

Vy sám jste si vyzkoušel holandskou nejvyšší soutěž, která je považována za nejlepší v Evropě. Myslíte, že by se v ní dokázali vaši soupeři z poháru prosadit? A co třeba Arrows?

Bonn i Regensburg ukázali, že mají silné týmy, které by měly šanci i na evropské úrovni. Nicméně neřekl bych, že by některý z těchto týmu mohl holandskou ligu vyhrát. Nejlepší holandské a italské týmy jsou ještě o level výš. Myslím, že my v Arrows máme letos výborný tým. Pokud bychom měli na kopci Bokaje nebo Tomka, hráli bychom vyrovnaně s každým soupeřem. Další kluci na kopci musi nabrat zkušenosti a zlepšit ještě některé nadhozy. Celkově máme hodně mladý tým. Pokud jej udržime pohromadě a posílíme ještě třeba nějakým výborným nadhazovačem, tak můžeme v Evropě do budoucna konkurovat komukoliv.

Kromě holandské ligy máte za sebou spoustu reprezentačních startů. Navíc jste letos vstoupil do Klubu českých homerunářů. Je ještě něco co by jste ve svém věku chtěl v baseballu jako hráč dokázat?

Každý rok se připravuji v zimě tak, abych byl co nejlepší a pomohl týmu k vyhrám, a to samé u nás v týmu čekám od každého. Cíle do budoucna mám pořád. Chtěl bych jednou zvednout mistrovský pohár vítěze extraligy a v reprezentaci, pokud budu zdravý, bych rád získal medaili z ME.

Autor je provozovatelem FB stránky Milujeme Baseball. Zajímavosti a postřehy ze světa tohoto sportu Vám s touto stránkou již neuniknou!Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru