Menu

St. Louis dosáhlo na 100 výher, Toronto po více než 20 letech slaví divizní titul

| |

Pokračující koncovka základní části MLB s sebou přináší další zajišťování divizních titulů i první jistý zápas o divokou kartu. V následujícím článku si shrneme vše, co již víme před závěrečným víkendem této sezony.

milujemebaseballV National League je již jisté, že si zápas o wild card proti sobě zahrají Chicago Cubs a Pittsburgh Pirates. Vítěz tohoto zápasu si v konferenčním semifinále zahraje sérii proti dominantním St. Louis Cardinals, kteří mají na kontě jako jediní doposud 100 výher.

Právě St. Louis si totiž v noci na dnešek zajistili titul v centrální divizi National League, kde na ně dotírali baseballisté Pittsburghu, kteří však po porážce 1:11 právě se St.Louis již nemohou na divizní titul pomýšlet. Cardinals si naopak zajistili třetí titul v řadě.

Velkou radost z úspěchu měl zejména Matt Carpenter, který připomněl zdravotní trable týmu. "Povězte mi o jiném týmu, který ztratí eso na kopečku a tři pálkaře a přesto vyhraje 100 zápasů? To se prostě nestává a my stejně našli způsob, jak toho docílit. Vypadá to, že nezáleží na tom, co se stane, tenhle tým se nikdy nevzdá," upozornil Carpenter.

V National League je jisté složení druhého konferenčního semifinále. Proti sobě nastoupí New York Mets a Los Angeles Dodgers, kteří budou o víkendu ještě zápolit o výhodu domácího prostředí. Mají totiž totožnou bilanci 89 výher a 70 proher.

Vyrovnaná American League
To v American League má zápas o divokou kartu zajištěn tým New Yorku Yankees, který si však na soupeře ještě bude muset počkat. V souboji o wild card game budou o víkendu zápolit ještě týmy Houstonu, LA Angels a Minnesoty. Z tohoto tria vzejde soupeř pro Yankees.

V centrální divizi slaví titul Kansas City, o čemž jsme vás již informovali. Ten na dálku soupeří o konferenční titul a možnost zahrát si v play off s lepším z utkání o wild card. Společně s Torontem má totiž stejnou bilanci 92-67.

Právě Toronto si v noci na včerejšek zajistilo titul ve východní divizi, což je pro tento tým první triumf od roku 1993. Výrazně jim k tomuto milníku dopomohl Marcus Stroman, který se na kopeček vrátil poměrně brzy po operaci vazového zranění.

"Je to opravdu hodně dlouhá doba od chvíle, kdy toto město zažilo play off, takže dosáhnout tohoto cíle pro Toronto a s touto skupinou kluků je splněný sen," řekl Stroman.

Ani teoretické šance už nemají v západní divizi hráči Houstonu na dosažení titulu v divizi. Ten totiž ukořistili baseballisté Texasu Rangers, kteří se zároveň radují z prvního postupu do postseason od roku 2012 a prvního divizního triumfu od roku 2011.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru