Menu

The Dark Side - Howard se Zimmermanem mají zastání u svých týmů. Ale co přiznání Teagardena?

| |
Ryan Howard / Profimedia.cz Ryan Howard / Profimedia.cz

V uplynulých dnech jste se na našem webu mohli dočíst několik článků týkajících se aféry okolo dokumentu "The Dark Side - Secrets of the Sports Dopers", který přinesl informace o dopingu na té nejvyšší úrovni, mezi hvězdami svých sportů, které již v podstatě nemají co dokazovat.

milujemebaseball

Zatímco jsme se v posledních dnech zabývali zejména dokumentem samotným a nebo rozčilení hráčů amerického fotbalu, kteří byli přímo v pořadu obviněni, zapomenout se nesmí ani na další obrovský sport v rámci Severní Ameriky, kterým je baseball a zejména MLB. Zde se totiž nařčení dočkali i dva hráči, kteří ve svém odvětví dosáhli velkých věcí a podobná obvinění jim u mnoha lidí, ačkoliv důvěryhodnost celého dokumentu je mizivá, pošramotila jejich pověst.

Je to případ Ryana Zimmermana z Washingtonu Nationals, účastníka All-Star, vítěze zlaté rukavice a dvojnásobného držitele ocenění Silver Slugger. Tím druhým je pak hvězdný veterán Ryan Howard, vítěz Světové série z roku 2008 v dresu Philadelphie, nováček roku 2005, trojnásobný účastník All-Stars, MVP National League z roku 2006, NLCS MVP z roku 2009, člen home run clubu, vítěz Silver Slugger Award či dvojnásobný lídr v počtu homerunů během sezony.

Degradace úspěchů Howarda?

Jak je patrno, zejména u Ryana Howarda, z hlediska jeho bohaté kariéry, je nařčení z dopingu silným tvrzením, který by jeho úspěchy mohlo těžce degradovat. A toho si jsou vědomi i v zámoří, kde hyeny z nejrůznějších bulvárních plátků nyní probírají Howardovu minulost a snaží se na něho vyškrábat nejrůznější špinavosti.

Šestatřicetiletý veterán má však u své organizace Phillies důležité zastání, což je pro něho to nejdůležitější. Autor 23 homerunů v uplynulé sezoně, který vynechal 215 zápasů za poslední čtyři roky kvůli zranění, je spojován s lidským růstovým hormonem Delta 2, který mu měl pomoci při překonávání zranění a navíc mu měl pomoci k výbušnějším odpalům, díky nimž se udržuje ve špičce i v pokročilém baseballovém věku.


Kauza The Dark Side

Co nám vlastně dokument říká?
Manning či Howard, hvězdy nařčené z dopingu
Odpad, smyšlené obvinění, nezodpovědnost, rozčilují se fotbalisté Green Bay Packers


Asi nikdo přesně nezjistí, proč padlo zrovna Howardovo či Zimmermanovo jméno, a zda na každém šprochu není opravdu pravdy trochu. O Howardovi Charlie Sly, bývalý lékarník z Guyerova institutu, na základě jehož vyjádření veškerá obvinění padla, řekl: "Je to někdo, koho nemůžete přemoci s těmito věcmi. Pouze se musíte ujistit, že pro něj je vše připravené. On ví, že to má brát dvakrát denně," zaznělo v dokumentu.

Netrvalo dlouho a Philadelphia Phillies, které je Ryan Howard členem, vydala prohlášení. "Ryan Howard důrazně popřel veškerá obvinění, která padla ve vysílání zprávy Al Jazeery nazvané 'The Dark Side'. Ryan odehrál celou svou kariéru s Phillies a po celou dobu je extrémně respektovaným členem našeho týmu a vynikajícím přispěvatelem naši komunity. Budeme plně spolupracovat s Major League Baseball během vyšetřování a veškeré další otázky ohledně zprávy Al Jazeery budeme odkazovat k vedení ligy," stojí v prohlášení organizace.

Zdroje o Zimmermanovi jsou nedůvěryhodné

Ryan Zimmerman je podobně jako Howard spojen s hormonem Delta 2. Charlie Sly údajně Zimmermana zná již šest let a pomáhal mu s léčbou během offseason, kdy mu také měl lidský růstový hormon na steroidní anabázi poskytnout. Co je na celé kauze nejsmutnější je fakt, že pokud Sly skutečně tohoto baseballistu zná dlouhých šest let, tak jaké důvody ho vedly k tomu, aby na něho vytáhnul tato obvinění?

A je v podstatě irelevantní, že se později Sly pokusil důvěryhodnost celého dokumentu napadnout a stáhl veškerá prohlášení - už vždy bude spojen s kauzou jako ten, co někoho (křivě?) nařknul.

Zimmerman, jedenatřicetiletý hráč Washingtonu, sice nedosahuje takového věhlasu jako Ryan Howard, na druhou stranu je stálicí, která dlouhodobě patří k ligovému dění a vždy se choval jako pravý profesionál. "Ryan Zimmerman je nedílnou součástí rodiny Washingtonu Nationals po 11 let. Během této doby se stal pravým modelem toho, co žádáme po všech našich hráčích - přispět svým chováním týmu, komunitě a celé baseballové hře," stojí v prohlášení Washingtonu.

"Nenašli jsme na zprávě Al Jazeery nic, co by bylo důvěryhodného. Ryan jednoznačně prohlásil, že všechna obvinění jsou smyšlená. Lernerova rodina (majitelé Washingtonu Nationals) a celá naše organizace ho plně podporují. Jsme plně přesvědčeni, že vyšetřování MLB ukáže, že veškerá prohlášení ve zprávě jsou neopodstatněná. Spolupracujeme s MLB a veškeré dotazy odkazujeme k nim."

Přiznání Taylora Teagardena

Lidé, kteří věří, že dokument The Dark Side s sebou přináší i určitou pravdu, se nejčastěji odkazují na přiznání volného hráče Taylora Teagardena, catchera, který se v MLB neprosadil a vesměs hraje v nižších soutěžích. Ten na skrytou kameru přiznal, že skutečně hormon Delta 2 bral.

"Užil jsem to minulý rok. Měl jsem strach, abych byl upřímný. Bral jsem to dva týdny a měl jsem testy po čtyřech týdnech po mém posledním užití. Nic se nestalo," říká Teagarden. "Bral jsem také peptidy. Ale nedělali krevní testy, většinou z moči."

(Peptidy jsou zapojeny do procesu regenerace a růstu buněk, řádného fungování imunitního systému, tělesného metabolismu, regulace spánku, tvorby hormonů atd.. Peptidy ovlivňují mnoho fyziologických faktorů: Nárůst svalové hmoty, výkonnost, vytrvalost a celkovou fyzickou kondici)

Odpovězme si na otázku. Jsou tyto rozhovory v dokumentu skutečná přiznání, které dokázal Liam Collins pro Al Jazeeru získat na skrytou kameru nebo si pouze Teagarden a Sly chtěli přivydělat a učinili to, co učinili? Kde je pravda?


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru