Menu

The Dark Side - Kdo je Liam Collins? Odhalil distributora zakázaných látek či arcilháře, který odvolal vše, co řekl?

| |

Prozatím jsme se na našich stránkách zaměřovali zejména na hráčské reakce na zprávu a dokument z dílny Al Jazeery pojmenovaný "The Dark Side". Fakta, která nám dokument říká, jsou zřejmá. Ale kdo je tím mužem, jehož tajné nahrávky jsou v dokumentu použity?

Představme si Liama Collinse - britský atlet, překážkář, vyšetřuje užívání drog ke zvýšení výkonnosti ve sportu. Ve své roli Collins předstíral, že shání doping, který by mu pomohl kvalifikovat se na olympijské hry do Ria, které proběhnou příští rok.

Collins se spojil s Al Jazeerou, která měla zájem vyzjistit, zda se doping dotýká v americkém prostředí těch nejlepších, nakolik je rozšířený a prováděla společně se sedmatřicetiletým sportovcem šestiměsíční příběh, který měl dovést Collinse až k získání drog, kterými by si mohl zvýšit svou výkonnost.

Nakolik jsou drogy ve Spojených státech pro sportovce dostupné? Dokument říká, že velmi. Sám Collins přiznává, že si svou roli užil především z toho hlediska, aby poukázal na to špatné a pokusil se nepřímo něco změnit. "Pro mě to byla příležitost být tím chlápkem, co to půjde odkrýt a něco změní," řekl Collins.

Lékárník Charlie Sly vše odvolal

Collins během svého vyšetřování našel zlatou žílu. Na skrytou kameru nahrál spoustu vyjádření, kromě přiznání baseballisty Tylera Teagardena, který řekl, že užíval peptidy a růstový hormon Delta 2, narazil na bývalého lékárníka Charlieho Slye z Guyerova institutu, který měl poskytovat hormon Delta 2 mj. i hvězdnému quarterbackovi Peytonu Manningovi.


Kauza The Dark Side

Co nám vlastně dokument říká?
Manning či Howard, hvězdy nařčené z dopingu
Odpad, smyšlené obvinění, nezodpovědnost, rozčilují se fotbalisté Green Bay Packers
Howard se Zimmermanem mají zastání u svých týmů. Ale co přiznání Teagardena?


Možná Sly viděl možnost výdělku a vše si vymyslel, jen aby byl v očích Collinse tím pravým. Možná Collins zapůsobil na Slye natolik, že ten nedokázal udržet v tajnosti to, co mělo být ukryto. Pravda či fikce?

Collins každopádně bral svou investigativní žurnalistiku velmi vážně a Sly mluvil. Mluvil a mluvil, pronesl spoustu prohlášení. O Manningovi, Zimmermanovi, Howardovi, hráčích Green Bay Packers... A když vyšlo najevo, že vše půjde do televize, couvnul.

"Prohlášení na jakýchkoliv nahrávkách nebo komunikacích, které Al Jazeera plánovla vypustit do éteru jsou naprosto nepravdivé a chybné. Aby bylo jasno, zříkám se všech prohlášení. V žádném z nich není pravda," udělal krok zpět Sly. Takže nyní těžko říct, co se vlastně děje.

Collins vyšetřoval a nikoho nenutil mluvit

Collinsova role byla jednoduchá. Měl hrát sportovce, který potřebuje povzbudit, aby si splnil další sen, kterým měly být hry v Riu. Nikoho nenutil, aby se mu svěřoval, pouze se vyptával a byly mu poskytnuty odpovědi. Odpovědi, které měly být následně staženy.

Jenže na to už bylo pozdě, Al Jazeera měla svou zprávu a mohla z tajných nahrávek tvořit. Vytvořila dokument The Dark Side, který by mohl mnoha lidem zničit jejich budovanou kariéru. Sly se všeho zřekl, jenže to už je přirozený obranný systém. Pro něho totiž nyní existují jen dva scénáře - buď říkal pravdu a bude to mít dopad na mnoho lidí, nebo lhal a pak křivě obvinil spoustu slavných sportovců, kteří by se nemuseli zdráhat zničit jeho pověst i život za to, že on se pokusil zničit jejich pověst.

Jedno se Liamu Collinsovi musí nechat. Odhalil pravděpodobně distributora zakázaných látek mezi sportovce - otázkou je, zda si Sly své příběhy vymyslel jen proto, aby měl vlastní prospěch, či zda kvůli svému egu měl potřebu vytáhnout se s tím, komu drogy dodal? Pravděpodobnější je první možnost.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru