Menu

Toronto je na pokraji vyřazení, deGrom zařídil výhru Mets na hřišti Dodgers

| |
Jacob deGrom / Profimedia.cz Jacob deGrom / Profimedia.cz

Toronto Blue Jays - Texas Rangers 4:6 (stav série 0:2)

milujemebaseballDlouho to vypadalo, že Toronto dokáže srovnat stav série. Vlastně od páté směny vedlo až do té osmé, kdy Texas srovnal na 4:4 a od té doby probíhala bitva, která byla rozhodnuta až ve 14. směně, tedy páté extra směně.

Bitva, v níž se prostřídalo spousta nadhazovačů, rozhodly chybičky Hawkinse na kopečku ve 14. směně. LaTroy Hawkins sice dokázal první dva pálkaře eliminovat, ale následně čelil třem odpalům Texasanů, které rozhodly o výhře Rangers a zisku i druhého zápasu z hřiště Blue Jays.

Toronto se tak překvapivě dostalo na pokraj vyřazení hned na úvod play off. "Nebude to vůbec snadné," říká o možném obratu manažer Toronta John Gibbons. "Ukázali, jak skvělý tým mají. Přehráli nás v obou zápasech. Dnes to byl skvělý duel a oni ho nakonec i vyhráli."

"Dostali jsme se do perfektní pozice, ale musíme zůstat soustředění. Nesmíme je nechat dostat se z toho, na to není v play off čas," řekl reliever Rangers Shawn Tolleson. On i jeho spoluhráči vědí, že k postupu do finále konference stačí Texasu jediná výhra.

Kansas City Royals - Houston Astros 5:4 (stav série 1:1)

Do obdobných obtíží se nakonec Kansas City Royals nedostali, ačkoliv po třech směnách s Houstonem prohrávali 2:4! V šesté a sedmé se hráčům Royals podařilo třemi runy skóre zápasu otočit díky doběhům Lorenzo Caina, Erica Hosmera a Alcidese Escobara.

"Pro mě osobně to byl zápas, který jsme museli vyhrát. A našli jsme cestu, jak toho dosáhnout," měl po utkání radost Lorenzo Cain, který ze čtyř postavení na pálce dokázal odpálit sice pouze jednou, ale právě v klíčové šesté směne, kdy si také doběhl pro domácí metu.

St. Louis Cardinals - Chicago Cubs 4:0 (stav série 1:0)

Úvodní zápas série čekal na St. Louis Cardinals a Chicago Cubs. Domácí Cards zápas zvládli relativně lehce. Soupeři povolili jen 3 odpaly za celý zápas a sami si připsali na konto 4 runy. Výsledek 4:0 je však zavádějící. Cardinals vedli od první směny 1:0, ale na pojistku čekali až do osmé směny, kdy třemi runy zlomili odpor Chicaga.

Celkově odházel Jon Lester solidní zápas, ačkoliv třikrát inkasoval, tak zapsal 9 strike-outů a především impotence jeho spoluhráčů v poli rozhodla o porážce, kterou si na své konto musel zapsat.

Naopak výhru zapsal John Lackey, který dle svých slov má své soupeře přečtené. "Mají agresivní tým a já vědl, že se budou snažit o odpaly a nebudou čekat na mé chyby. Nemám proti nim příliš triků, protože jsme ve stejné divizi, známe se. Pouze jsem se snažil najít lokaci pro nadhozy a nedat jim moc šancí na dobrý odpal.

Los Angeles Dodgers - New York Mets 1:3 (stav série 0:1)

Jeden z nejlépe placených hráčů v MLB, nadhazovač Clayton Kershaw, nedokázal na úvod konferenčního semifinále proti New Yorku Mets vyzrát na pálkaře hostí, a ačkoliv zaznamenal 11 strike-outů, připsal si také několik chyb, povolil mety zdarma a inkasoval homerun.

Naopak prakticky dokonalý zápas odházel sedmadvacetiletý Jacob deGrom, který sice nezabránil pěti odpalům Dodgers, ale nepovolil jim ani jeden run, téměř nechyboval a vytasil se během 7 směn se 13 strike-outy. "Jacob odházel úžasný zápas. Přeházel mě, to je bezpochyb," uznal po zápase Kershaw.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru