Menu

Bývalý profesionální hráč NBA Tracy McGrady na nadhazovacím kopci

| |
Bývalý basketbalista nadhazuje v baseballu / youtube

Hvězda NBA Tracy McGrady tuto sobotu debutovala za Sugar Land Skeeters (Texas) v nezávislé baseballové lize ALPS (Atlantic League of Professional Baseball). McGrady již v jarním tréninku ukázal, že házet docela umí, a tak dostal příležitost právě tento víkend proti Somerset Patriots.

Na kopci vydržel 1 a 2/3 směny s celkovou bilancí 35 nadhozů, z toho 18 striků, přičemž povolil dva odpaly (single v první směně, HR v druhé), dvě BB a dva doběhy - na člověka, který se baseballu věnoval jen do střední školy, je to docela slušný počin. Je vidět, že Tracy umí mimo házení na koš i dobře nadhazovat.

I přes jeho snahu však Skeeters prohráli s Patriots 3:5.

McGrady není u baseballu náhodou. Na střední škole se tomuto sportu věnoval, ale záhy přešel na jinou, která už neměla baseball ve studijním programu. Pálku s rukavicí tedy definitivně odsunul, a začal se plně věnovat basketbalu. O několik let později získal dvě trofeje pro nejlepšího střelce sezóny, a palubovky NBA po loňském ročníku opouštěl se sedmi All-Star nominacemi.

"Jsem si jistý, že soupeř nebyl zvyklý na to, že proti němu nadhazuje dvoumetrový borec. Snažil jsem se prostě uvolnit. Zklidnit se. Tohle je úplně jiné prostředí než basketbalová palubovka," dodal rodák z Floridy.

"Pokud byl toto jediný moment, kdy jsem mohl nadhazovat ve vyšší soutěži, pak to pro mne bylo potěšující," sdělil bezprostředně po utkání novinářům. " Věděl jsem, že mám za sebou několik špatných nadhozů, nevěděl jsem přesný stav, ale věděl jsem, že na kopci dlouho nevydržím," uzavřel svou premiérovou baseballovou polo-profi kariéru někdejší basketbalový král.

Své vystoupení nakonec osobně oznámkoval. Dal by si prý dvojku.

Nabízí se paralela s Michaelem Jordanem. Ten si v letech 1993 a 1994 odskočil také k baseballu. Konkrétně do nejvyšší soutěže MLB k týmu Chicago White Sox. Poté ale oznámil návrat k basketbalové kariéře a jeho sláva pokračovala pod bezednými koši. Nic podobného u McGradyho rozhodně nečekejte. Vzhledem k pravidelným problémům s jeho operovaným kolenem a potížím se zády se zdá být profesionální basketbalová dráha bývalého korunního střelce u ledu.

Otázka zní: Dostane v baseballovém prostředí ještě šanci?

(s přispěním Martina Kasparidese)

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru