Menu

Vzácná kartička Mickeyho Mantlea z roku 1952 byla prodána za více než půl milionu dolarů

| |
Mickey Mantle / Profimedia.cz Mickey Mantle / Profimedia.cz

Sběratelské kartičky mají různou hodnotu. Od pramalé či bezcenné až po raritní, jejichž cena stoupá na desítky a stovky tisíc dolarů. Jedna taková byla prodána na aukci v Dallasu, kde byla kartička Mickeyho Mantlea prodána za více než půl milionu dolarů!

milujemebaseball

Karta Topps 1952 Mickey Mantle rookie, nebo chcete-li nováčkovská karta Mickeyho Mantlea, byla prodána anonymnímu sběrateli za 525 800 dolarů. Dle dostupných informací se jedná o rekordní částku, kterou za nepoškozenou kartu Mantlea z jeho nováčkovské sezony (kterou odehrál v roce 1951) někdo zaplatil.

Mickey Mantle se narodil v říjnu 1931 a zemřel v srpnu 1995. Přezdívaný byl jako "Mick" nebo "Commerce Comet" a svou kariéru spojil s New Yorkem Yankees.

Během své kariéry odpálil celkem 536 homerunů. Třikrát vyhrál MVP pro nejlepšího hráče MLB a sedmkrát s týmem Yankess vyhrál Světovou sérii. V roce 1961 se stal nejlépe placeným hráčem své doby, když podepsal smlouvu na 100 000 dolarů. V roce 1969 vyvěsili Yankees jeho číslo 7, v roce 1974 byl uveden do Síně slávy MLB.

Dlouhodobě je karta z vydané rookie série Mickeyho Mantlea nejhodnotnější kartičkou z poválečné doby a v posledních 12 měsících byly exempláře z roku 1952 prodány s cenami od 386 tisíc do 486 tisíc dolarů.

Celkem se do oběhu v karetním setu od Topps dostalo jen pár karet, ačkoliv distribuováno bylo 407 jednotlivých kusů. Většina však byla shozena do moře a jen malé množství bylo poskytnuto do obchodů na severovýchodě Spojených států a v Kanadě. I proto je karta této legendy natolik hodnotná.


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru