Menu

Z přestupu jsem byl v šoku a teď mám problém někomu věřit, svěřil se Troy Tulowitzki

| |
Troy Tulowitzki / Profimedia.cz Troy Tulowitzki / Profimedia.cz

Za celou kariéru poznal jen jednu organizaci. Tedy, abychom to upřesnili, po letošním přestupu z Colorada do Toronta poznal další, ač si myslel, že celou kariéru odehraje za Rockies, kteří si ho vybrali jako sedmičku draftu z roku 2005. Ale shortstop Troy Tulowitzki se mýlil.

milujemebaseballI dnes, čtvrt roku po trejdu, v něm zůstává určitá hořkost, ačkoliv v Torontu je nakonec spokojený. Přesto víra v baseballovou společnost silně utržila trhlinu. "Víte co, a říkám to, abych byl zcela upřímný, je pro mě docela složité, abych věřil někomu v téhle hře po tom, co se stalo. Jsem si jistý, že tihle chlápci (ve vedení Blue Jays) jsou skvělí. Ale na druhou stranu, to co se stalo bylo opravdu těžké," vzpomíná Tulowitzki.

Ikona Colorada hrála za Rockies od roku 2006 a v roce 2010 Tulowitzki s týmem podepsal desetileté prodloužení smlouvy, které ho mělo v týmu udržet minimálně do roku 2020. Také za kontrakt dostal pohádkový plat 157.75 milionů dolarů. Ve smlouvě byla také klauzule o možnosti jednoho trejdu. Přitom měl být upozorněn ve chvíli, kdy by ho Rockies chtěli přesunout. Ale nebyl.

Dne 27. července byl stažen ze zápasu proti Chicagu Cubs v deváté směně. Zcela neočekávaně a nepochopitelně. Důvod se dozvěděl později, za dva dny už debutoval v dresu Blue Jays, za něž při premiéře odpálil homerun a dvakrát double.

"Měli shortstopa. Takže to bylo místo, kam byste si ani nepředstavil, že byste šel. Byl to skutečný šok," pokračuje ve vzpomínkách Tulowitzki. "Vůbec jsem nevěděl, co mám očekávat. Toronto je mnohem větší město, než jsem si představoval. Byl jsem opravdu nadšený, když jsme začali vyhrávat - jak celá země stála za námi. Byla to zábava jít každý večer hrát před plný dům."

Ačkoliv Tulowitzki po úvodním šoku byl s přesunem do Toronta spokojený, příliš se mu nedařilo a po úžasném debutu se začal trápit. Celkově ve 41 zápasech odpálil jen 39 míčků, ze kterých vytěžil 5 homerunů, 17 RBI. Na druhou stranu zaznamenal 31 doběhů, což vůbec nebyla špatná bilance.

Pak si však po srážce s Kevinem Pillarem poranil lopatku a od 12. září byl na tři týdny mimo hru. Vrátil se včas, naskočil s Torontem do postseason, které bylo teprve jeho třetí a první od roku 2009. I kvůli zápasovému manku po zranění se v ALDS proti Texasu trápil. Až ve třetím zápasu se mu podařilo výrazněji týmu pomoci k první výhře nad Rangers. Mnohem více se mu dařilo při ALCS proti Kansasu, ale ve finále konference Toronto padlo.

"Některé dny jsem se cítil dobře, některé moc dobře ne. Není to jako, že byste přišli a oznámili, že jsem měl nějaké zranění, nechcete se na to vymlouvat. Ale posledních pár dnů jsem se cítil mnohem lépe než před týdnem nebo dvěma," dodal Tulowitzki.

Ačkoliv jedenatřicetiletého baseballistu původně přestup do Toronta trápil, ve výsledku musí být spokojený. Blue Jays totiž mají vysoký potenciál a je to místo, kde se shortstop jeho kvalit může dočkat i větších úspěchů.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru