Menu

Můj dům, můj hrad trvá i nadále. Spurs deklasovali hosty z Oklahomy 28 body!

| |
Pátý zápas San Antonia a Oklahomy / youtube

Základní pětka San Antonia doznala po dvou porážkách razantní změny. Pivota Tiaga Splittera nahradil Matt Bonner, pro kterého byla účast v zahajovací sestavě v letošním ročníku premiérou. 

Oklahoma v prvním dějství navazovala na výkony z posledního zápasu a šňůrou 15-3 se dostala do sedmibodového vedení. To však bylo z jejich strany vše a hráči Spurs začali pomalu ale jistě odskakovat. Vědomi toho, že pod košem hrozí mocná zbraň v podobě Sergeho Ibaky, spustili dalekonosný útok zpoza trojkového oblouku. Hned pět hráčů v dresu domácích alespoň jednou trefilo střelu za tři body a s celkovými 13 zásahy soupeře dokonale odzbrojili.

Nestárnoucí Tim Duncan vedl statistiky domácích s 22 body a 12 doskoky a zásadně se přičinil o to, aby Spurs hráli o titul podruhé za poslední dva roky. Argentinec Manu Ginobili se s 19 body a 6 asistencemi stal nejpilnějším náhradníkem.

"Věříme, že můžeme sérii v 6.zápase ukončit. Jejich palubovka je sice těžko dobytná a oni budou bojovat až na krev, ale my cítíme, že jsme se opět chytli. Plníme úkoly, které si během série stále opakujeme, takže není důvod, proč bychom tam nemohli vyhrát," sdělil po tiskovce rozhodným hlasem Tim Duncan.

Hosté kromě dua Westbrook-Durant paběrkovali. Hráči základní pětky Perkins a Ibaka zaznamenali 0 resp. 6 bodů a nikdo z lavičky náhradníků nedal více než 6 bodů. Nejlepší hostující výkon podal s pětadvaceti body Kevin Duranta, ale to v zápase bez podpory spoluhráčů bylo prostě málo.

"Máme ještě 48 minut hry před sebou. Celá série je v duchu nahoru a dolů, ale my musíme v šestém zápase přijít na způsob, jak se vrátit na vítěznou kolej. Pokud se chceme dostat tam, kam jsme si předsevzali, musíme v San Antoniu vyhrát. Ale teď se musíme soustředit na domácí zápas číslo šest," zhodnotil Kevin Durant.

V ranných nedělních hodinách může být o postupujícím do velkého finále již rozhodnuto.

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru