Menu

Tah s Bynumem definitivně v troskách, za Indianu už letos nenastoupí a tým opouští

| |

Když v Pacers z kraje března oznámili novou akvizici v podobě Andrewa Bynuma, mnoho fanoušků jásalo. O pár dní později jim ale úsměv na tváři zmizel, protože pravé koleno mohutného pivota opět odmítlo spolupracovat.

Bynum stihl v dresu Indiany odehrát pouhé dva zápasy a s přibývajícími dny do konce základní části se začalo nahlas hovořit o jeho (ne)aktivitě. Týmový management nejprve vydal prohlášení, že rodák z New Jersey vynechá první kolo a v případném semifinále Východní konference by se mohl objevit. Dnešní vyjádření klubu však tuto možnost definivně zmrazilo a oznámilo: "Andrew Bynum v letošním ročníku dohrál a do play-off už nenastoupí."

"Chtěli bychom jemu i našemu lékařskému personálu poděkovat za snahu dostat koleno zpátky do pořádku," sdělil v prohlášení prezident klubu a ikona historie NBA Larry Bird. "Přejeme mu do budoucna hodně štěstí," dodal. 

Jeho angažování byl podle mnoha odborníků především tah proti sokům z Miami. Indiana totiž chtěla zamezit případnému spojení těchto dvou subjektů, a tak se rozhodla Andrewa podepsat dříve, než se v táboře Heat stihli rozhodnout.

Kdysi slibně vyhlížející kariéra dvojnásobného šampióna ligy dostala další šrám. Osud si s 213 cm vysokým a 129 kg vážícím hráčem od odchodu z Lakers v roce 2012 těžce pohrává. Nejprve vinou zraněného kolene promarnil celý loňský ročník ve Philadelphii, která ho mimojiné i díky zveřejněné videonahrávce z večírku v jednom ze španělských klubů poslala na trh s volnými hráči. Bynum na nahrávce tancoval flamenco, přestože celou sezónu laboroval se zraněným kolenem a podstupoval rehabilitační procedury za nemalé peníze. To vše semozřejmě na náklady Philadelphie a k tomu ještě pohádkový plat tehdy pozvolně klesající superhvězdy.

Druhou šanci mu chtěli dát letos v Clevelandu, ale ani tam se příliš neohřál. Po odehrání 24 zápasů ho tým suspendoval na neurčito a o několik týdnů později vyšlo najevo, proč k tomuto razantnímu kroku tamní činovníci přistoupili. V jednom z tréninků se Bynum rozhodl ignorovat všechny herní signály včetně spoluhráčů a při každém dotyku s míčem vyslal na koš střelu. V praxi to vypadalo následovně: Když někdo ze spoluhráčů po obdrženém koši vyhazoval ze zámezí, aby založil postupný protiútok, Bynum po získání míče vyslal klidně střelu přes celé hřiště (cca 28 metrů), místo toho, aby přihrál rozehrávači a běžel se postavit do útoku.

Z Cavaliers se tedy poroučel a další šanci i pomocnou ruku mu nabídli v Indianapolis. Zbytek příběhu znáte. K vyztužení podkošové sestavy Roy Hibbert - David West - Ian Mahinmi tedy téměř nikdy nedošlo. A přestože se ve svém březnovém debutu blýskl 8 body a 10 doskoky za šestnáct minut hry (detaily v přiloženém videu) a o čtyři dny později zaznamenal 15 bodů a 9 doskoků za dvacet minut hry, jeho budoucnost v týmu Franka Vogela je v tuto chvíli sečtena.

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru