Menu

Lituju, že jsme Riceho nevyhodili okamžitě, řekl majitel Baltimoru Steve Bisciotti

| |

Na konci minulého roku jsme vás informovali o úspěšném odvolání Raye Riceho, který byl za domácí násílí dlouhodobě suspendován, ale soud uznal jeho námitku a znovu ho uschopnil. O této kauze jsme již napsali zde a rovněž v tomto článku.

Rice byl v průběhu suspendace propuštěn 8. září týmem Baltimore Ravens, ve kterém odehrál šest let. O Riceho prozatím žádný z týmů neprojevil zájem, ačkoliv samotný running back má velký zájem vrátit se zpět do hry.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

To majitel Baltimoru, Steve Bisciotti, velmi lituje faktu, že ve svém týmu měl fotbalistu, který byl zapleten do něčeho takového, jaké je domácí násilí. Zároveň si myslí, že domácí násilí je mnohem horší prohřešek než cokoliv jiného, s čím se liga musí normálně zabývat. "Myslím, že jsme byli dost hloupí, když jsme neposuzovali domácí násilí jako samostatnou kategorii," řekl Bisciotti.

"Žádné jiné přestupky - ať to je užívání drog či steroidů, rvačky v barech nebo řízení pod vlivem alkoholu či návykových látek - nic mě nedokáže nadzvednout ze židle tak jako domácí násilí. Stydím se za to, že se to házelo do jednoho pytle s jinými přestupky. Takže jsem šťastný, že jsme to nakonec řešili tak, jak jsme to udělali, protože tohle je prostě něco neakceptovatelného," pokračoval Bisciotti.

Majitel Ravens zároveň přiznal, že lituje činů týmu, který si nezískal video z inkriminované situace a podržel Riceho tak dlouho na své soupisce, ačkoliv ho dle jeho slov měli vyhodit okamžitě.

NFL během posledních týdnů a měsíců navíc pozměňuje svá pravidla, aby zařadila domácí násilí na nejvyšší pozici mezi prohřešky. Bisciotti sám navíc potvrdil, že jeho organizace bude nyní provádět psychotesty a bude se více zaměřovat na osobní život fotbalistů, které chtějí podepsat, aby se situace podobná s Rayem Ricem již neopakovala.

"Myslím, že se teď změní veškerý náš přístup k draftu a výběru volných hráčů," dodal. Doufejme, že podobné situace již týmy nebudou muset řešit.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera o Americkém fotbale a buďte ve hře!
americký fotbal


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru