Menu

Super zápas Joshe McCowna. Zkušený quarterback lámal rekordy Clevelandu

| |
Josh McCown / Profimedia.cz Josh McCown / Profimedia.cz

Lepší zápas ještě nikdy neodehrál. Ačkoliv, to by bylo hodně tvrdé hodnocení, řekněme to tedy lépe - natolik dobrý zápas bez chyb a s vyšším počtem přihraných yardů ještě Josh McCown ve své dlouholeté kariéře nikdy neodehrál.

To už zní mnohem lépe a je na tom navíc spousta pravdy. Doposud McCown, který se po trávnících v NFL pohybuje od roku 2002, nikdy nedokázal naházet více než 400 yardů během jednoho zápasu. Několikrát se k této metě přiblížil, ale až v zápase jeho Clevelandu proti Baltimoru, který Browns vyhráli nad Ravens 33:30 po prodloužení, ji také překonal. Ještě po prvním poločase přitom Ravens vedli 14:9.

Svůj výkon proti Baltimoru skutečně fantasticky vyšperkoval a zdá se, že ve svých 36 letech poprvé našel místo, kde je hvězdou. Ať už v Tampe, Chicagu, Carolině, Oaklandu či Detroitu paběrkoval. Jeho první čtyři sezony v Arizoně mezi roky 2002 a 2005 také nepatřily k nejvydařenějším a dalo by se tak s nadsázkou říci, že McCown zraje jak víno.

A náhle je tu sezona 2015 a v Clevelandu předvádí výkony, které se od něho možná očekávaly již dávno, ale nikdy k nim nedostal větší příležitost. Ve čtyřech zápasech přihrál pro 6 touchdownů a púřihrál pro více než 1200 yardů. Vrchol sezony přišel ale již včera.

Proti Baltimoru zkompletoval 36 z 51 přihrávek pro 457 yardů, což je jeho osobní rekord, přihrál také pro dva touchdowny, nezapsal ani jeden pick a navíc se třikrát odhodlal i k běhové hře, přičemž jednu akci zakončil vlastním doběhem do endzóny! Celkově 4 sacky tak výraznou kaňkou na jeho výkonu rozhodně nejsou.

To je od quarterbacka, jehož nejlepší sezony v letech 2004 a 2014 přinesly maximálně 2500 přihraných yardů a 11 touchdownů (osobní rekord je 13 touchdownů) neskutečné statistiky, nemyslíte?

"Bylo to hodně blízko tomu, co byste nejraději zahráli každý zápas," podotkl po utkání McCown ke svému fantastickému výkonu. "Ale hlavní je, že jsme urvali na konto výhru."

Kromě toho, že McCown odehrál skvělé utkání se zároveň stal prvním quarterbackem v historii Clevelandu, který ve třech po sobě jdoucích zápasech přihrál pro více než 300 yardů. Ať už tedy jeho sezona dopadne jakkoliv, zapíše se zlatým písmem do historie organizace. Navíc se mu podařilo zlomit dosavadní rekord v počtu přihraných yardů v jednom utkání, které doposud držel Brian Sipe z 25. října 1981, kdy proti Baltimoru Colts přihrál pro celkem 444 yardů. Nový rekord Browns je tak o 13 yardů vylepšený.

Video ze zápasu naleznete zde!Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru