Menu

Calgary si pojistilo obránce Giordana na dalších šest let

| |
Mark Giordano / Profimedia.cz Mark Giordano / Profimedia.cz

Pojistit si klíčového beka na další sezony - to byl úkol, který v posledních dnech řešili v Calgary. A jednání došla do zdárného konce. Klíčový obránce Mark Giordano podepsal šestileté prodloužení smlouvy v hodnotě přesahující 40 milionů dolarů.

Jedenatřicetiletý Giordano, který od roku 2013 plní v Calgary také kapitánské povinnosti, tak získal doposud největší smlouvu své kariéry, kterou překonal i předchozí pětiletý kontrakt na 20 milionů. Zkušený Kanaďan zatíží platový strop Flames 6.75 miliony ročně a v týmu zůstane do konce sezony 2011/22.

Ve smlouvě má také klauzuli o tom, že do konce sezony 2019/20 nesmí být vyměněn a následný seznam deseti týmů, kam nesmí být vyměněn ani po vypršení daného termínu.

Giordana v uplynulé sezoně opět trápila zranění, přesto v 61 zápasech odehrál svou doposud nejlepší sezonu kariéry, ačkoliv od konce února nehrál. Během doby na ledě stihl nastřílet 11 branek a přidat 37 asistencí. V tabulce pravdy skončil s 13 kladnými body.

Generální manažer Brad Treliving navíc podotkl, že Giordano podepsal za méně peněz, než jaké mohl obdržet jako volný hráč v příštím offseason. "Myslím a jsem zcela přesvědčen o tom, že Mark Giordano by na otevřeném trhu vydělal více, než Mark Giordano, který s námi podepsal prodloužení smlouvy nyní. Byl si vědomý, že ho chceme udržet v týmu, a že uděláme vše proto, abychom s ním dosáhli úspěchu," řekl Treliving.

Giordano v Calgary působí od sezony 2005/06 a během devíti sezon se vypracoval v jednoho z nejlepších beků ligy. Nikdy nedraftovaný hráč v uplynulé sezoně dokázal navázat na skvělé výkony z roku předcházejícího a v Calgary jsou velmi natěšeni, co bude předvádět v letošním roce, kdy Calgary opět o rok vyzrálo a mělo by znovu hrát o play off.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru