Menu

Chci být týmu prospěšnější než loni, přeje si Jiří Sekáč před první kompletní sezonou v Anaheimu

| |
Jiří Sekáč / Profimedia.cz Jiří Sekáč / Profimedia.cz

Minulá sezona byla pro Jiřího Sekáče tak trochu jako na houpačce. Do NHL přišel ve svých 22 letech v dresu Montrealu, se kterým uzavřel dvouletou smlouvu v hodnotě necelých tří milionů se započítanými bonusovými položkami a ač jeho start byl skvělý, přišel propad výkonnosti.

cesiPo lehčím propadu přišel opět vzestup s časem, který dostal Sekáč k rozkoukání se. Jenže Montreal se rozhodl vytrejdovat českého mladíka do Anaheimu, kde se uvedl dobře a po pár zápasech bez bodu přišel jeden vydařený zápas, po němž pokračovaly další "suché" zápasy. Sekáč se však v týmu zabydlel a během letošního kempu na něho upírá vedení Ducks pečlivě svůj zrak.

Chce-li dostat více prostoru na ledě a pevně se zachytit v týmu, potřebuje kromě slušného začátku nové sezony i dobrý tréninkový kemp. Tlak si však nepřipouští. "Snažím se na to moc nemyslet. Jediná věc, o kterou si dělám starost, je abych byl každý den připraven a ukázal se v co možná nejlepším světle," podotkl český útočník.

V minulé sezoně Sekáč v 69 zápasech dosáhl na 9 branek a 14 asistencí. Jeho jednoznačným záměrem je své statistiky letos v dresu Ducks vylepšit. A v předsezónním kempu ukazuje, že by mohl patřit k důležitým střelcům týmu. Ve třech odehraných zápasech nastřílel 2 góly a v tabulce pravdy má +3 body.

Trenér Bruce Boudreau se během jednoho ze zápasů nebál označit Sekáče za jednoho z nejlepších útočníků v přípravě, avšak celkové hodnocení chce nechat na později. "Myslím, že ho chceme vidět spíš při dlouhodobější práci. Minulou sezonu jsme měli možnost vidět jen malou ukázku. Chceme vidět dlouhodobější snahu a chceme ho postavit k ofenzivnějším snahám, které loni občas předváděl ve třetí nebo čtvrté formaci. Chceme vidět, co vlastně dokáže," potvrdil Boudreau.

Během play off v minulém ročníku Sekáč poměrně pendloval mezi formacemi a sám ví, že nabídnuté příležitosti nedokázal využít. To by však chtěl nyní změnit. "Bezpochyb chci udělat více pro náš tým. Pochopitelně chci být lepším hráčem. Lepším, než jsem byl minulý rok a pomoci týmu o něco více. A také chci být více využitelný pro tým než jsem byl loni, tedy být komplexnějším hráčem," přeje si Sekáč.

Sekáčovi by mohla pomoci i změna stylu Anaheimu, který chce být rychlejším týmem, což je hlavní důvod, proč do týmu přišli Carl Hagelin nebo Mike Santorelli. "Hra se trochu změní. Teď to bude spíš o rychlosti a dovednostech než o síle. Doufám, že mi tenhle styl sedne."

V to pochopitelně doufá i Boudreau, který ví, že pro Sekáče nebyl příchod v únoru minulé sezony jednoduchý. "Když přijdete ve třetí čtvrtině cesty v roce, vaše role nikdy nemůže být ustálena, protože trenéři vlastně ani nemají čas zjistit, jaká by měla vaše role být. Ale od dalšího roku můžete začít od začátku, všechno je najednou čerstvé a vy můžete ukázat svůj plný potenciál," věří Boudreau.

Ukáže český útočník, co v něm Anaheim v minulém roce získal?

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru