Menu

Cole má pohmožděnou míchu. Musím na sebe myslet jako na člověka, míní hokejista

| |
Erik Cole / Profimedia.cz Erik Cole / Profimedia.cz

Do Detroitu přicházel Erik Cole s nadějí, že by si mohl zahrát o svůj druhý Stanley Cup. V šestatřiceti letech se z Dallasu nechal vyměnit do Detroitu, aby si po delší době užil pořádnou jízdu v play off, které se mu v Dallase nedostalo. Ale osud a především zdraví chtělo jinak a Cole si v této sezoně ani play off již nezahraje.

"Minulý týden jsem to konzultoval s doktory a bylo mi doporučeno nehrát po zbytek sezony. Je to vážně zklamání. Těšil jsem se, že budu součástí jízdy v play off a pomůžu tomuto týmu ve snaze získat Pohár, ale nakonec toho nejsem schopný," posmutněle konstatoval Cole. Zkušenému útočníkovi bylo diagnostikováno zhmoždění míchy nebo, chcete-li, spinální poranění.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

Toto zranění může Colea stát i zbytek kariéry. Poranění míchy totiž může mít pro člověka jako takového fatální následky a i v případě vyléčení je každý případ nucené posuzovat individuálně. Cole navíc nepatří mezi nejmladší a těžko se dá odhadovat doba léčby, kterou bude muset podstoupit.

"Pravděpodobně je to dozvuk starého zranění z roku 2006, kdy jsem najel do soupeře a pohmoždil jsem si míchu. Takové věci musíte nechat vyléčit, samo o sobě je to docela vážná věc. Lékaři mají pocit, že jsem ve fázi, kdy na sebe musím myslet jako na člověka a ne jako na hokejistu," pokračuje Cole pro deník Detroit Free Press.

Cole oživil ofenzivní řady Detroitu, v 11 zápasech si připsal 3 branky a přidal 3 asistence. Svému týmu bude v nadcházejícím play off, kam Red Wings pomalu směřují, chybět. "Pochopitelně je to pro něho těžká rána. Ale má děti a musí dělat důležitá rozhodnutí. Ale je těžké se tím smířit, je to tak vždy, když něco milujete a nemůžete to dělat," řekl kouč Mike Babcock.

Většinu kariéry Cole odehrál v Carolině, kde strávil celkem 8 a čtvrt sezony ze svých celkově 13 sezon v NHL. Právě s Hurricanes se také radoval ze zisku Stanley Cupu v roce 2006. Kromě dresů Caroliny, Dallasu a Detroitu hrál také za Edmonton a Montreal.

Sám hráč však ví, že zdraví je přednější než hokej a své priority má ve svém věku již poskládané trochu jinak. "Doktoři si myslí, že by pro mě hraní bylo trochu riskantní. Když máte takovéhle problémy, může to mít efekt na vaše nervy a také na vaše motorické funkce. Můžete být neohrabaný i dokonce při banálním psaní textovky. Teď je to o vyléčení se a obavách o mé budoucnosti, zda si budu schopný hrát s dětmi," dodal Cole.

Doporučujeme: Detroit Red Wings CZ
detroit


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru