Menu

Howard s Mrázkem touží po pozici brankářské jedničky

| |
Petr Mrázek / Profimedia.cz Petr Mrázek / Profimedia.cz

Zajímavý brankářský souboj bude probíhat během začátku nové sezony v brankovišti Detroitu Red Wings mezi Jimmy Howardem a Petrem Mrázkem, kteří oba touží po pozici číslo 1.

cesiBlíže k ní má mnohem lépe placený Howard, který však nemá nic jistého. Koneckonců ho Mrázek sesadil z pozice jedničky v uplynulé sezoně a především v play off. Čísla obou brankářů jsou přitom velmi vyrovnaná - Howard odchytal 53 zápasů s 23 výhrami a průměrem 2.44 inkasované branky na zápas, úspěšností zásahů 91% a dvěma odchytanými nulami. Mrázek ve 29 zápasech dosáhl na 16 výher, průměrem 2.38, úspěšností 91.8% a 3 nulami.

"Bude to otevřená bitva. Bude to tak," říká Howard. "Nebyl jsem moc spokojený s tím, jak poslední sezona skončila, ale víte, tak se to někdy stane a každý si musí projít různými cestami v kariéře. Člověk musí jít přes překážky," podotýká s tím, že je připraven na pozici jedničky.

Howardův trenér mu dle jeho slov řekl. "Jdi na led, tvrdě makej a vyčkej si na příležitost. Vrať se zpátky do hry a získej znovu své místo," řekl Howard. "A já se o to chci pokusit," dodal.

Podobnou touhu má ale i Petr Mrázek. Tomu se uplynulá sezona vydařila a ví, že pokud dokáže udržet konzistentní výkony, může se výrazně podílet i na nové věci. "To bude velmi důležitá věc," říká Mrázek o konzistentnosti. "Mít dobré zápasy, dobře chytat a být připraven na každý večer."

Kouč Jeff Blashill potvrzuje Mrázkova slova. "Konzistence je ve sportu klíčová pro úspěch a to pravé pro brankáře. Oba, Jimmy i Petr, musí pokračovat v práci. Petr je menší, hraje krátce v NHL, takže on si teprve pozici musí vybudovat," řekl. "Pro oba to bude výzva každý den po celou sezonu."

"Minulá sezona byla skvělá, měl jsem šanci nastupovat, ale to už je pryč," ví Mrázek. "Už to proběhlo, nyní je čas ukázat trenérům a dalším, že jsem připraven na plnohodnotnou práci jedničky a odehrál tolik zápasů, kolik jen budu moci," dodal Mrázek.

Trenér Detroitu chce dát oběma brankářům příležitost během přípravného kempu. "V přípravě odehrajeme osm zápasů a oba dostanou šanci v pár zápasech. Kolik to bude ještě nevím. Ale oba brankáři dostanou šanci, aby ukázali, jak na tom jsou a jaký je jejich vklad k získání pozice jedničky. Pokud se podíváte na základní část, máme několik back-to-back zápasů, takže oba dostanou i v sezoně příležitost ukázat, jak budou dobří jako startéři. Necháme je o tu pozici soutěžit, konkurovat si," upozornil Blashill.

Brankáře Detroitu čeká velmi zajímavá sezona.

Doporučujeme: Detroit Red Wings CZ
detroit


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru