Menu

Justin Abdelkader podepsal s Detroitem sedmileté prodloužení smlouvy

| |
Justin Abdelkader / Profimedia.cz Justin Abdelkader / Profimedia.cz

Osmadvacetiletý útočník Justin Abdelkader doposud ve své kariéře nepoznal, jaké to je oblékat jiný dres než Rudých křídel z Detroitu. A jak to vypadá, tak minimálně ještě sedm let ani nepozná.

Abdelkader se totiž dohodl s Detroitem na sedmiletém prodloužení smlouvy a v Motor City zůstane i další dlouhou etapu své kariéry. Během následujících sedmi let si vydělá 29,75 milionů dolarů a platově si výrazně polepší. V uplynulých čtyřech letech totiž pobírá v průměru 1.8 mil. dolarů, přičemž letos jeho plat dosáhl hranice 2.25 milionů. Pro defenzivněji laděného útočníka, který začíná stále více promlouvat do výsledků i gólově, je nový kontrakt příjemnou odměnou za jeho výkony.

Americký útočník dlouho patřil ofenzivně k průměrným hráčům týmu, jeho nejlepší dva roky přinesly vždy jen po deseti gólech a ani bodově příliš nezářil s maximem na 28 kanadských bodech ze sezony 2013/14. Zvrat přišel až v minulé sezoně, kdy začal dostávat více prostoru v přesilovkových formacích (čehož využil k 8 přesilovkovým trefám) a celkově na ledě hrál poměrně více než v předcházejících letech. Za důveru se odvděčil v 71 zápasech 23 góly a 21 asistencemi.

Ani letos nehraje nijak špatně, v 15 zápasech dal 4 góly a přidal 3 přihrávky, přesto se však mnozí ptají, zda není téměř třicet milionů za sedm let pro Abdelkara příliš. Poukazují zejména na to, že výkony zkušeného forvarda patří stále spíše k průměru a jedna vydařená sezona ještě neznamená, že se z toho u tohoto hráče stane standard. Nesmí se ale zapomínat na fakt, že Abdelkader je zejména skvělým bránícím útočníkem.

Odpůrci smlouvy navíc poukazují celkově na finanční politiku Red Wings, která bude mimo jiné muset pro příští sezonu obchodovat zejména s prodloužením smlouvy pro brankáře Petra Mrázka, který momentálně hraje za minimum, ale svými výkony si říká víceletý lukrativní kontrakt.

Bez smlouvy navíc budou hráči jako Kyle Quincey, Danny DeKeyser, Darren Helm a mnoho dalších. A možná právě proto může být průměrný plat 4.25 milionů pro Abdelkadera trochu problémový. Na druhou stranu, jak podotýká generální manažer Detroitu Ken Holland - Abdelkader je ve svých nejlepších letech a těžko by se na trhu hledat hokejista s podobnými proporcemi, který dokáže za sezonu nastřílet 20 gólů.

Abdelkader navíc ukazuje, že minulá sezona nebyla náhodná a již nyní má na kontě 2 vítězné góly (v minulé sezoně jich zaznamenal 5). Nechť tedy sám ukáže, zda si svůj pohádkový plat zaslouží či nikoliv. V jeho přínos hovoří i 17 kladných bodů v tabulce pravdy, které během kariéry nasbíral.

Hráč, kterého si Red Wings vybrali na draftu ve druhém kole z celkového 42. místa v roce 2005, si ve 413 utkáních v základní části NHL připsal 65 gólů a 74 nahrávek, což dohromady činí 139 bodů.

Doporučujeme: Detroit Red Wings CZ
detroit


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru