Menu

Novým koučem Detroitu se stává Jeff Blashill, nováček na poli NHL

| |
Jeff Blashill / Profimedia.cz Jeff Blashill / Profimedia.cz

Nováčka do svých řad na trenérskou lavici přivedlo vedení Detroitu, které se dohodlo na čtyřletém kontraktu s Jeffem Blashillem, který se tak stal v pořadí 27. hlavním koučem v historii Detroitu Red Wings.

Blashill, kterému je teprve 41 let, je na poli NHL nováčkem, jako trenér však pracuje již od roku 1999 a má za sebou mnoho působišť včetně tříletého angažmá v Grand Rapids, tedy na farmě Detroitu. S Grand Rapids dokázal v roce 2013 vybojovat také Calder Cup, tedy titul v lize AHL. Jako hlavní kouč začínal v roce 2008 v Indianě v USHL.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

Nový kouč Detroitu se okamžitě stal druhým nejmladším trenérem v NHL, mladší už je jen John Hynes, kterému je 40, a kterého angažovalo New Jersey Devils před několika dny.

"Uvědomuji si, že toto je jedno z nejvyhledávaných míst v NHL a rozhodně cítím štěstí, že tady dnes mohu sedět," řekl na tiskové konference nový lodivod týmu. Ten u Detroitu už jednu sezonu pobyl a to v ročníku 2011/12, kdy pracoval jako jeden z asistentů Mikea Babcocka. Právě díky němu se dostal do organizace a dostal také příležitost trénovat v nižší lize Grand Rapids.

"Jsem mu vděčný za hodně. Děkuji mu hlavně za to, že v posledních čtyřech letech se stal mým přítelem a mentorem, to pro mě znamenalo opravdu hodně. A je to také jeden z důvodů, proč tu dnes mohu být," upozornil Blashill. Ten o místo u hlavního týmu stál dlouhodobě a přiznal, že s generálním manažerem Kenem Hollandem hovořil již před rokem. "Řekl jsem Kenovi před rokem, kdy byl Mike nerozhodnut, že pokud Mike opustí Detroit, tak práce pro Red Wings by byla tou prací, kterou chci nejvíce z celé NHL," svěřil se.

Jeho práci u Detroitu mu navíc ulehčí silné jádro veteránů, kteří už ví, co a jak. "Skupina hráčů, kterou tu máme, vyřazuje ohromný charakter. Jsou navíc pod vedením tří nejlepších vítězů, dle mého názoru v celém sportu. Ať 'Z' (Henrik Zetterberg), Pav (Pavel Datsyuk) nebo Kronner (Niklas Kronwall)."

Generální manažer Red Wings, Ken Holland, doufá, že rozhodnutí angažovat Blashilla bylo správné a započne se tím dlouhodobá spolupráce mezi organizací a hlavním koučem. "Je ideální čas na to, aby převzal náš tým. Prožili jsme báječné období s Mikem Babcockem za posledních deset let a já doufám, že naše aktuální rozhodnutí bude tím rozhodnutím, které bude trvat hodně dlouhou dobu," řekl Holland.

Doporučujeme: Detroit Red Wings CZ
detroit


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru