Menu

Přijímám svou suspendaci a chci se všem omluvit, kaje se hříšník Torres

| |
Raffi Torres / Profimedia.cz Raffi Torres / Profimedia.cz

Jak jste se již na našich stránkách mohli dočíst, útočník Raffi Torres ze San Jose byl suspendován na polovinu letošní sezony, tedy přesně 41 zápasů, za brutální faul na Jakoba Silfverberga.

Torrese tak vysoký trest zaskočil, musel však s podobnou možností počítat, jelikož byl již na seznamu hráčů s podmínkami za podobné fauly, které se neslučují s hraním hokeje. Sám hráč nyní přišel s omluvou, kterou chce začít své pokání a odsezení svého trestu.

usasports logo n
Vtáhneme vás do zákulisí severoamerických sportů (FB, Twitter)

"Příjímám svou jedenačtyřicet zápasů dlouhou suspendaci, kterou mi udělila Rada pro bezpečnost hráčů," začal ve svém prohlášení Torres. "Pracoval jsem usilovně a tvrdě v posledních dvou letech, abych po operaci kolene byl schopný navázat na svou kariéru v NHL a tohle byla poslední věc, kterou bych chtěl, aby se stala. Jsem velmi zklamaný, že jsem se uvedl do pozice, kdy jsem znovu suspendován. Chci se omluvit Jakobovi za ten zákrok, který vedl k suspendaci a jsem hrozně vděčný, že jeho zranění není vážnějšího charakteru. Také se chci omluvil mým spoluhráčům v Sharks a celé organizaci," kaje se útočník.

Torres, kterého limitovala vleklá zranění, zejména pak kolene, kvůli kterému v sezoně 2013/14 byl schopný odehrát jen 5 zápasů v základní části a minulý rok celý promarodil, si tak na návrat na led od dubna 2014 bude muset počkat až na přelom kalendářních let 2015 a 2016.

Generální manažer San Jose, Doug Wilson, zároveň potvrdil, že klub nebude proti rozhodnutí o suspendaci podávat žádný odpor. "Organizace Sharks plně podporuje rozhodnutí disciplinární komise ohledně Raffiho," stojí na začátku prohlášení manažera organizace.

"Přestože nevěříme tomu, že by byl nějaký úmysl v tomto zákroku, tento typ faulů je nepřijatelný a nemá v naší hře co dělat. Je jednoznačný rozdíl mezi tvrdou hrou a překročením hranice únosnosti a je bezpochyb, že v tomto přípradě Raffi tuto hranici překročil. Jsem velmi rádi, že Jakob neutrpěl žádné vážnější zranění vycházející z této akce."

Čtyřiatřicetiletý Torres má u San Jose smlouvu již jen na aktuální sezonu a pokud po návratu na kluziště nepředvede nějaký zázračný hokej, nedá se očekávat, že by s ním Sharks prodloužení spolupráce podepsali. Pro pětku draftu z roku 2000 tak mohou nastat další krušné časy hned po letošní sezoně, ve které více než 41 zápasů v základní části nestihne.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru