Menu

Ryan Johansen po zařazení mezi zdravé náhradníky: Je to moje chyba, poučím se z toho

| |
Ryan Johansen / Profimedia.cz Ryan Johansen / Profimedia.cz

Patří k tomu nejlepšímu, co aktuálně má Columbus na své soupisce. Přesto pozice Ryana Johansena není neotřesitelná a potvrdily to kroky trenéra Johna Tortorelly, který nechal svého svěřence v utkání s Arizonou sedět.

Problémy Johansena nastaly už v domácích zápasech s Tampou a New Yorkem Islanders, kdy nepomohl ofenzivě a nedokázal jako klíčový hráč ve vyrovnaných zápasech potvrdit svou roli lídra. A po matném výkonu s Dallasem byl ve třetí třetině toho zápasu posazen na lavičku.

Střelecky se Johansen prosadil naposledy na konci listopadu a na přesnou trefu čeká osm zápasů. Na kontě má ve 31 zápasech 6 branek a 16 asistencí, a to je podle Tortorelly na hráče na hokejistu s průměrným platem ve výši 4 milionů dolarů málo. A tak přišel překvapivý krok - nechat Johansena mezi nehrajícími náhradníky. A Columbus kupodivu přestřílel Arizonu 7:5.

"Už na to bylo zaděláno nějaký čas. Mám za to plnou zodpovědnost, je to moje chyba," sype si popel na hlavu Johansen. "Je to jeden ze způsobů, jak posunout náš tým správným směrem, jak chceme jako organizace reagovat na situace. Když neděláte svou práci dobře, musíte se z toho poučit. Podívejte se na některé veterány, kteří byli také vyjmuti z formací. je to pokus, jak najít způsob společně jako klub a hrát jako skupina na ledě," ví Johansen.

Sám třiadvacetiletý hokejista rozhodně necítí zášť a je připraven dřít na trénincích o to více, aby Tortorellovi ukázal, že je tím klíčovým hráčem, za kterého ho Columbus bere. Posazení na tribunu je tak paradoxně tou nejlepší motivací.

Tortorella samozřejmě ví, že vše není jen o produktivitě. "Není to vše jen o bodech, protože je opravdu dobrým hráčem. Body bude sbírat. Ale my chceme, aby byl skvělý. Potřebujeme ho skvělého. Má schopnosti být skvělým hráčem. Někteří kluci to nemají. My se jen snažíme mu pomoci a využít této situace k restartu, kterým se může nasměrovat správným směrem. Proto byl posazen," řekl Tortorella.

Ten tak razantně odmítl, že by se chtěl Johansena zbavit a dal jasně najevo, že veškeré týmy, které po usazení Johansena mezi nehrající zdravé hráče projevily o tohoto hráče zájem, mají smůlu a Johansen není určen k obchodu.

To si uvědomuje i Johansen a věří, že mu tento nečekaný krok, který není pro něho nejpříjemnější, pomůže ke zlepšení výkonnosti. Uvědomuje si totiž, že nemůže spoléhat na to, že má místo na soupisce jisté. "Říkám celou sezonu, i když jsme pořád prohrávali, že chci být Modrokabátníkem víc než cokoliv jiného na světě. Mám rád skupinu lidí, které tu máme a dres Blue Jackets."

"Chci se poučit z této situaci a být kolem toho pravým profesionálem a jít na hřiště, kde ukážu hlavně svým spoluhráčům, že jsem připraven odvést svou práci a pomoci týmu na ledě. Je to moje práce jako osoby a hráče převzít zodpovědnost za nevydařené věci a odvést svou práci," dodal Johansen.Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru