Menu

Šmíd stále není doléčený, čas si krátí se svými dětmi. Zaplní místo na soupisce Nakládal?

| |
Ladislav Šmíd s manželkou a dětmi / Profimedia.cz Ladislav Šmíd s manželkou a dětmi / Profimedia.cz

Zdravotní stav českého obránce Ladislava Šmída nevypadá před začátkem sezony vůbec dobře. Od letošního konce ledna je dlouhodobě na marodce Flames a vypadá to, že tam ještě nějaký čas pobude.

cesiDlouhodobá léčba meziobratlové ploténky, kvůli které byl i na operaci, neprobíhá zrovna ideálně a místo možnosti naskočit do tréninkového kempu to vypadá, že bude pokračovat rekonvalescence devětadvacetiletého hokejisty.

Mezi tím, co se léčí ze svého zranění, tráví čas zejména se svými devítiměsíčními dětmi. "Rostou šíleně rychle. Při pohledu na ně se naučíte, že hokej není nejdůležitější věc v životě," říká Šmíd v rozhovoru pro Calgary Herald. "Když jsem se vrátil po operaci, ani jsem nemohl podržet své děti. Bylo to frustrující. Ale pořád jsem profesionální hokejista a chci se vrátit jakmile to bude možné. Ale na druhou stranu, také bude život po hokeji," přemítá hokejista, který nechce uspěchat návrat i kvůli tomu, aby si svůj stav nezhoršil.

Šmíd naposledy hokej hrál 19. ledna, stihl odehrát jen 31 zápasů. Od té doby figuruje na marodce. Podstoupil další operaci, kterým mu byla vložena část kosti a drátu ke stabilizaci jeho ploténky. Odhadovaná doba léčby byla šest až devět měsíců a Šmíd podotýká, že je v sedmém měsíci procesu. Před třemi týdny byl uschopněn k lehčím tréninkům a došlo ke zlepšení. Přestal pociťovat bolest a byl schopen v posledních pěti týdnech i bruslit.

Jenže do plné zátěže prozatím připuštěn nebyl, dle odhadů si bude muset počkat do půly října. "Doufal jsem trošku, že budu připraven na předsezónní kemp. Ale doktoři mi řekli, že bych měl ještě pár týdnů počkat. Doufám, že to nebude trvat moc dlouho. Člověk musí být opatrný, ale jsem strašně hladový po návratu zpět. Nechci mít za ostatními kluky moc velké manko."

Využije Šmídovy absence Nakládal?

Situace s Ladislavem Šmídem paradoxně otevírá možná vrátka do NHL jinému českému obránci. Sedmadvacetiletý Jakub Nakládal okouzlil vedení Flames během mistrovství světa v Praze a Ostravě a obdržel od týmu jednoletou dvoucestnou smlouvu. Trenéři si jeho učinkování na kempu prozatím pochvalují a dávají mu naději, že by skutečně hlavní soupisku mohl udělat.

"Vidím v něm hráče, který může skutečně zvýšit konkurenci v týmu. Pořád se chce učit. Je starší, už to není žádný zelenáč, ale zároveň můžu říct, že je na něm vidět odhodlání a touha prosadit se," prohlásil o Nakládalovi kouč Bob Hartley, na kterého český bek dělá prozatím dojem. Skutečně využije absence Ladislava Šmída k tomu, aby se probojoval v dresu Flames do NHL?

Sám Šmíd nechce nad ničím spekulovat a je spokojen s tím, že v obraně jeho týmu bude zdravá konkurence. "Bude to dobré. Myslím, že to tým udělá lepším. Bude skvělé hrát o pozici v obraně a vědět, že musíte být dobří, abyste si zahráli. Myslím, že máme jednu z nejlepších obranných řad v lize," dodal Šmíd.

Ladislav Šmíd má za sebou v NHL devět sezon a celkově 561 zápasů. Je jisté, že letos své statistiky rozšíří, ale kdy to bude je velmi těžké odhadovat.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru