Menu

V Rusku už byli na můj příchod připraveni, přiznává Tlustý, který má ze smlouvy v Devils enormní radost

| |
Jiří Tlustý v dresu New Jersey / Profimedia.cz Jiří Tlustý v dresu New Jersey / Profimedia.cz

Nezbývalo mnoho a z Jiřího Tlustého mohl být člen ruské KHL. Nakonec však český hokejový útočník po sérii odmítnutých zkoušek na přípravných kempech obdržel jednoletou roční smlouvu od New Jersey v hodnotě 800 tisíc dolarů.

cesiTlustý tak potvrdil, že mu nejde tak o peníze jako o členství v nejslavnější hokejové lize světa a místo solidního platu v KHL přijmul několikanásobně snížený plat oproti předcházejícímu roku jen kvůli tomu, aby se v NHL udržel a zabojoval o novou smlouvu pro příští léto.

"Všichni jste viděli, jak složité to bylo léto. Byla to vážně těžká doba a já jsem strašně rád, že jsem nakonec dostal nabídku. V kontaktu jsme s Devils byli po celé léto a jsem rád, že jsme doladili kontrakt poslední den před tréninkovým kempem. Jsem hrozně šťastný, že tu mohu být a začít bojovat o úspěch."

Za účelem zisku jisté smlouvy se rozhodl k taktice nepřijímat pozvánky na kempy jednotlivých týmů. "Byl to můj úmysl nevyužít takových pozvánek. Jsem pořád mladý kluk a pokud jdete na takovou zkoušku, tak nikdy nevíte, na čem jste. Pouze si představujete ty nejhorší možnosti, co se mohou stát. Můžete se zranit a vaše kariéra může skončit. A i když ne kariéra, tak můžete mít ztracený rok a je pak složitější podepsat další dohodu a budoucnost může být rozdílná. Takže jsem se tak rozhodl. Nepřijal jsem žádnou pozvánku a jsem rád, že jsem dostal smlouvu. Jsem opravdu šťastný a nadšený," nezkrývá Tlustý svou radost.

Přitom krátce před obdržením kontraktu od Devils byl už jednou nohou v Rusku. "Bylo to ráno, den před tréninkovým kempem. Řekl jsem agentovi, že tohle je moje osobní deadline, kdy se musím rozhodnout a on byl v kontaktu s Rayem (Sherem, GM Devils). Dohodli se spolu na určité smlouvě a já byl nesmírně šťastný, protože už jsem mluvil s generálním manažerem v Rusku a tam byli připraveni na můj příchod. Ale já chtěl zůstat v NHL, takže, budu se opakovat, jsem velmi šťastný, že se stalo to, co se stalo a dostal jsem šanci tu hrát. Je to nová sezona, bude to zajímavé a bude to spousta zábavy. Máme mladý tým a musíme se s tím poprat a pokud se nám podaří hrát jako týmu, bude opravdu zajímavé sledovat, čeho můžeme dosáhnout," podotýká Tlustý.

V uplynulé sezoně se českému hokejistovi podařilo v 72 zápasech dosáhnout pouze 14 branek a přidat 17 asistencí. A další chudou sezonu a jeho střelecká úspěšnost postupně klesá. V sezoně 2012/13 mu přitom stačilo 48 zápasů ke 23 brankám. "Chci zkusit být hlavně sám sebou a prokázat, že nejsem pouze čtrnáctigólový střelec. Mohu dát více branek než minulý rok. To je můj cíl. Chci být lepší, než jsem byl v minulé sezoně a tak chci pomoci našemu týmu."

Sedmadvacetiletý útočník navíc věří, že Devils jsou mnohem lepším týmem, než se jevili v poslední sezoně, a že je to organizace, která patří do play off, do kterého se New Jersey v posledních třech letech nedostalo. "Prošel jsem si těžkými časy i nějakými dobrýmy časy. Nikdy nebyla zábava, když byly těžké časy. Musíte jen každý den jít a začínat nanovo. To je způsob, jak se dostat z krize. Každý den se snažíte být lepším a myslím, že tak nějak to musí být i tady. Nikdo okolo ligy neočekává, že bychom vyhráli nějak mnoho zápasů, ale je to na nás. Pokud půjdeme na led, uděláme všechno dobře, co po nás trenéři budou požadovat a budeme tvrdě dřít, tak tu šance je. Myslím si také, že tu máme dobrou skupinu kluků, kteří jsou mladí a mají prostor ke zlepšování sebe samých. A to samé platí o mně. Takže musíme vyrazit na led, udělat vše správně a pokud to zvládneme a všichni budeme pracovat na stejné vlně, můžeme porazit každý tým," upozorňuje Tlustý.

Na tréninkovém kempu dle svých může dělat malého mentora obránci Vojtěchu Mozíkovi a nováčkovi Pavlu Zachovi. "Mozíka trochu znám. Potkal jsem ho už v České republice. Ale Pavla jsem potkal poprvé. Je vždy pěkné potkat krajana v týmu. Je fajn, že si můžete popovídat i ve svém jazyce. Možná bych jim měl na začátku ukázat, jak to chodí. Pro Pavla je to první rok, první tréninkový kemp a myslím, že Mozík je na tom stejně. Je to vždy složité pro mladé kluky přijít a naskočit do kolotoče NHL. Když jsem byl v Torontu jako nováček, tak mi také pomohli, takže se pokusím klukům taky trochu pomoci. Cokoliv budou potřebovat, tak s tím za mnou mohou zajít. Je pěkné moci si o něčem důležitém promluvit s někým v češtině," dodal český forvard.

Sledujte fanouškovské stránky našeho partnera  NHL SK/CZ a buďte ve hře!
nhluvodka


Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru