Menu

Winter Classic bude bez Price. Brankář Montrealu je mimo hru na 6 týdnů

| |

Zranění stíhají nejlepšího brankáře a hokejistu uplynulé sezony Careyho Price, který se ani ne dva týdny po uschopnění k chytání opět usadí na marodku. A v letošním kalendářním roce dochytal.

Oficiální odhad doby absence hovoří o 6 týdnech mimo hru a naděje, že by se Price stihl vrátit do konce prosince tak není. Price tedy vynechá Winter Classic proti Bostonu na Nový rok. Pokračuje tedy zdravotní trápení kanadské hvězdy, která se poprvé zranila v dolní polovině těla na konci října.

Do hry se Price vrátil po třech týdnech, ale v brankovišti vydržel jen necelé tři zápasy a 26. listopadu se v utkání s Rangers opět zranil, obnovil si zranění v dolní polovině těla, a ač nemusí na operaci, tak v prosinci může na hokej zapomenout.

Výkony Price jsou přitom pro Canadiens důležité, v této sezoně držitel Vezina Trophy a Hart Trophy vyhrál 10 zápasů s průměrem 2.06 inkasovaných branek a úspěšností 93.4%.

Štěstím pro Montreal je, že ve své první sezoně září brankářská dvojka Mike Condon, který je při absenci jednotky ve velkém zatížení a podařilo se mu vychytat 8 výher, k nimž přidal pět porážek, z toho ale tři po prodloužení. Jeho statistiky také nejsou nikterak špatné, má průměr 2.19 a úspěšnost 91.6%.

Mnozí se však ptají, zda nebyl Carey Price nasazen zpět do hry příliš brzy po zranění a neměla se mu dát větší prodleva před nasazením do zápasů. "Na základě názorů našich doktorů, na základě Careyho, na základě všeho, co jsme měli, tak odehrál dva zápasy a byl v pohodě, trénoval a byl v pořádku. Důvodem, že se znovu zranil není to, že by se vrátil příliš brzy," upozorňuje generální manažer Montrealu Marc Bergevin.

Ten navíc podotýká, že Montreal se určitě nebude poohlížet o dalším brankáři, který by dělal dvojku za Condonem a poukazuje, že Habs mají v záloze Dustina Tokarskiho či nadějný prospekt Zacha Fucaleho.

"Nemám pocit, že by byla potřeba někoho přivést. Máme Mikea (Condona), Tickera (Tokarskiho), a také jsem byl v Torontu, když Marlies hráli se St. John's včera večer a Zach chytal velmi dobře. Vím, že je to mladý brankář, ale to je důvod, proč máte ve svém herním systému více brankářů," řekl. "Pokud bychom přišli o tři brankáře, to by byl jiný příběh," dodal se smíchem.

Zdá se tedy, že do návratu Careyho Price se bude Montreal opírat o duo Condon - Tokarski. A na Mikea Condona čeká 1. ledna Winter Classic a tomu se říká první sezona v NHL jako hrom!Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru