Menu

Sprint Cup: Carl Edwards si střihl salto vzad i v Richmondu a dojel si pro druhé vítězství v řadě

| |

Devátý závod sezóny se konal na oválu v Richmondu. V dobrém rozpoložení sem přijížděl hlavně Carl Edwards, který zvítězil dominantním způsobem minulý víkend v Bristolu. Tým Joe Gibbs Racing vyhrál poslední tři závody (Kyle Busch - Martinsville a Texas, Carl Edwards - Bristol). Otázkou bylo, zda tento tým rozšíří počet vítězství v řadě na číslo čtyři. Závod nesl název Toyota Owners 400 a jak už je z názvu patrné, měl dlouhých 400 kol. Do závodního vozu se letos poprvé posadil Tony Stewart, který se před začátkem sezóny nepříjemně zranil.

Kvalifikace se z důvodu špatného počasí vůbec nekonala a to znamenalo, že jezdci se na startovní rošt poskládají v pořadí, ve kterém skončili v prvním tréninku. První místo na startu tak spadlo do klína Kevinu Harvickovi. V první řadě ho doplnil Joey Logano. Druhou řadu tvořili Jimmie Johnson a Carl Edwards. Třetí řada patřila dvojici Denny Hamlin a Brad Keselowski. Následovali: Kurt Busch, Kahne, Kyle Busch a do první desítky se ještě protlačil AJ Allmendinger. Navrátilec Tony Stewart startoval z osmnáctého místa.

Start se nejlépe povedl Kevinu Harvickovi, který vystřelil jako raketa. Naopak Joey Logano se ihned po startu začal propadat, této situace využil Jimmie Johnson, který se hned po mávnutí zelenou vlajkou kolem Logana protáhl. Na Loganovi si postupně smlsli i Hamlin, Kurt Busch a Edwards. Po pár kolech Logano hlásil týmu, že vůbec není spokojen s nastavením auta. Situace na čele závodu byla taková, že Kevin Harvick vedl, za ním kroužil Jimmie Johnson. Následovalo duo týmu Joe Gibbs Racing Hamlin - Edwards. Velmi konzistentní je letos Dale Earnhardt Jr., který se po startu z šestnáctého místa nenápadně přibližoval k první destíce.

Jimmie Johnson se postupně přibližoval Harvickovi a ve 22. kole na něj zaútočil. Znamenalo to první výměnu na čele. Kevin Harvick se ale držel Johnsona a byl připraven mu útok vrátit. Jenomže to už Johnson dojel jezdce o kolo zpět a to dávalo Harvickovi malé šance. K vedoucí dvojici se navíc přibližoval Carl Edwards, kterému se podařilo předjet Hamlina. Johnson ve vedení strávil dlouhých 42 kol. Od 60. kola sváděl krásné souboje s Edwardsem, který ho v 66. kole definitivně pokořil a ujal se vedení. Velmi dobře jel také Kyle Busch, který se také přibližoval vedoucím jezdcům. Zhruba okolo 90. kola jsme mohli vidět první tzv. green pit stopy. Johnson zajel do boxů mezi posledními a to znamenalo, že se trochu propadl v pořadí, ale měl čerstvější pneumatiky.

Carl Edwards si udržel vedení i po zastávkách v boxech a nadále tak navyšoval počet kol ve vedení. Ve 158. kole poprvé zavlála žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na trati. Vstupenku do lead lapu dostal David Ragan. Jezdci zamířili do boxů. Nejrychleji zvládli zastávku mechanici Kyla Busche a to znamenalo, že se dostal do vedení. Naopak Hamlin dostal penalizaci, kvůli zatoulané pneumatice. Carl Edwards na nic nečekal a krátce po restartu předjel Kyla Busche a ujal se vedení. Velmi dobře jel zatím Ricky Stenhouse Jr., který kroužil na hranici první desítky. Uběhlo pouze 31 kol a znovu tu byla žlutá vlajka. Důvodem byl opět nepořádek na trati. Jezdci se opět vydali na pit road.

Carl Edwards si své první místo udržel a restartoval z prvního místa. Za ním kroužil Kevin Harvick a Kyle Busch. S malým odstupem za touto skupinkou bojoval Jimmie Johnson s Kurtem Buschem. Harvick se postupně přibližoval Edwardsovi a ve 230. kole ho pokořil. Dvaadvacet kol na to bylo opět máváno žlutou vlajkou. Důvodem byl do třetice nepořádek na trati. Jezdci se opět vydali do boxů pro doplnění paliva a nové pneumatiky. Harvick si vedení udržel, následoval ho Edwards a Kyle Busch. Uběhlo pouze 11 kol a další caution byla na světě. Tentokrát spolu kolidovali navrátilec Tony Stewart a Joey Logano. Stewart to odnesl prasklou zadní pneumatikou. Naopak Logano tímto získal vstupenku do lead lapu.

Po restartu krátce vedl Brad Keselowski, jenomže toho po třech kolech pokořil Kurt Busch a ujal se vedení. Ani ten ve vedení nevydržel dlouho, protože po devíti kolech ho ve vedení vystřídal jeho bratr Kyle. Kyle Busch setrval ve vedení až do 314. kole, kdy bylo opět máváno žlutou vlajkou. Důvodem byl nepořádek ve druhé zatáčce. Nejrychleji zvládl zastávku Kurt Busch a ujal se vedení. Ujeli se ale pouze dvě kola a opět bylo pole zmraženo. Kyle Larson si neodpustil kontakt s Ryanem Newmanem. Následná zelená fáze byla ještě kratší, měla totiž ani ne jedno kolo. Do kontaktu se dostali Landon Cassill a Ryan Ellis, který se roztočil při restartu. Ve vedení byl stále Kurt Busch, který si dělal zálusk na obhajobu vítězství z minulého roku. Po dalších 25. kolech se opět mávalo žlutou vlajkou. Brian Scott byl poslán do smyku a narazil do zdi. Všichni jezdci zamířili na pit road. Nejrychlejší byl Kyle Busch a ujal se vedení.

Vedle něj v první řadě restartoval Carl Edwards. Druhou řadu tvořili Jimmie Johnson a Kevin Harvick. V první zatáčce byl malý kontakt mezi Johnsonem a Kurtem Buschem, oba ale pokračovali bez ztráty pozice. A byl to právě Carl Edwards, který jako jediný dokázal držet krok s Kylem Buschem. Johnson s Harvickem už ztráceli. Edwards byl rychlejší ale ne a ne Kyla pokořit. To už nám zavlála bílá vlajka signalizující poslední kolo. Mnozí už se smiřovali s tím, že zvítězí Kyle Busch, jenomže Edwardse měl dobrý průjezd první zatáčtou a v té následující (poslední) přeci jen zaútočil. Předkem vozu popostrčil osmnáctku, kterou kontakt rozhodil a Edwards tak zvítězil. Pro Edwardse to bylo jeho druhé vítězství v letošní sezóně a celkově již 27. Třetí skončil Jimmie Johnson, čtvrtý Kasey Kahne, pátý Kevin Harvick, šestý Hamlin, sedmý Kenseth, osmý Logano, devátý Truex Jr. a desátý Kurt Busch. Tony Stewart dokončil svůj první letošní závod na 19. místě.

Již tento víkend se podíváme na historickou Talladegu Superspeedway, kde se bude konat závod GEICO 500. V loňské sezóně zde zvítězil miláček většiny diváků Dale Earnhardt Jr., který zde prostě umí, zvítězil zde už šestkrát (2001, 2002, 2002, 2003, 2004, 2015). Uvidíme zda přidá sedmý triumf.

Statistické informace:

Carl Edwards

- po šesté zvítězil ve dvou závodech po sobě

- 27. vítězství v kariéře

- druhé vítězství v Richmondu (2013, 2016)

- nadále pokračuje ve skvělé konzistenci (9 závodů = 8 dojezdů v první desítce)

- šesté vítězství na krátkých tratí

 

Průběžné pořadí po závodě Toyota Owners 400, Richmond

1. Carl Edwards - 331 bodů

2. Kevin Harvick - 324 bodů

3. Jimmie Johnson - 310 bodů

4. Kyle Busch - 302 bodů

5. Joey Logano - 299 bodů

6. Kurt Busch - 279 bodů

7. Dale Earnhardt Jr. - 278 bodů

8. Denny Hamlin - 258 bodů

9. Brad Keselowski - 255 bodů

10. Martin Truex Jr. - 246 bodů

Pokud se chcete o NASCAR dozvědět více, navštivte naší stránku.

nascarKomentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru