Menu

Sprint Cup: Jimmie Johnson letos podruhé kovbojem v Texasu

| |

Tak a jsme zase o závod chudší. Sezóna utíká jako voda. Tento víkend jezdci jeli v Texasu a o drama nebylo nouze, už jen proto, že velkou ztrátu museli stahovat Joey Logano, Brad Keselowski a i Kurt Busch. Loni tento závod vyhrál Jimmie Johnson a jak už je z názvu patrné, tak i letos zde slavil na Victory Lane.

V kvalifikaci byl nejrychlejší Brad Keselowski, pro kterého to bylo důležité první místo na startu. První řadu společně s Bradem tvořil Kevin Harvick. Druhá řada patřila dvojici Kyle Busch a Joey Logano, pro kterého to byl také důležitý závod. Třetí řada byla složená z mladíčků Kyla Larsona a Erika Jonese, který nahradil Matta Kensetha. Naopak Martin Truex Jr. nezajel příliš povedenou kvalifikaci a do závodu vyrážel ze 23. místa.

nascar

Start se nejlépe povedl Bradovi Keselowskému, který si udržel své první místo. Za ním se ovšem hnala trojice Kevin Harvick, Kyle Busch a Joey Logano. Martin Truex Jr., startující ze zadních pozic, se také úspěšně vydal na stíhací jízdu. První žlutá fáze se dostala ke slovu po 10. kolech a to důsledkem prasklé zadní pneumatiky u vozu Joeyho Logana, pro kterého to byl konec v závodě. Logano se odebral do garáže, kde strávil slušnou řádku kol, zatímco jeho kolega Keselowski kroužil na prvním místě.

Ve 26. kole opět vlála žlutá vlajka, když se do problémů dostal Ryan Blaney a v závodě skončil. Mezitím se jezdci marně snažili překonat prvního Brada Keselowského z týmu Penske. Harvick a Kyle Busch měli dobré tempo a držel se i vítěz minulého závodu v Texasu Jimmie Johnson. Ve 36. kole přišla ke slovu prasklá pneumatika Kevina Harvicka, následovala caution. Pneumatiky v tomto závodě hrály důležitou roli, o pár kol později praskla pneumatika také Dalu Earnhardtovi Jr. V 53. kole závod skončil pro Tonyho Stewarta, který dostal smyk a trochu posekal trávník. Nutno říct, že na čele byl stále dominantní Brad Keselowski. Od 56. kola to byla od Brada totální dominance, protože od tohoto okamžiku vedl nepřetržitě 196 kol. Velmi dobrý závod zatím jeli Kyle Larson a Erik Jones, kteří kroužili v TOP 10.

Druhá polovina závodu byla o hodně dramatičtější než ta první. Dale Earnhardt Jr. se opět potýkal s problémy s pneumatikou a to znamenalo další problém pro osmaosmdesátku. Ve 169. kole zavlála žlutá vlajka právě díky smyku Dala Earnhardta Jr. Trevor Bayne měl rozjetý velmi dobrý závod, jenomže i jeho prasklá pneumatika zastavila v posunu vpřed. Bylo až neskutečné, jak často během závodu praskaly pneumatiky jezdcům. Dale Earnhardt Jr. se touto caution vrátil do lead lapu. Následovala dlouhá zelená fáze 107 kol, ve které stále dominoval Brad Keselowski, který usiloval o vítězství, naopak Kevina Harvicka a Erika Jonese postihl defekt pneumatiky. Nicméně oba se časem dostali zpět do lead lapu. Poslední caution jsme viděli ve 311. kole. V první řadě restartovali Keselowski a Truex Jr. a ti si to spolu rozdali ihned po restartu. Toho využil Jimmie Johnson a po předjetí Truexe Jr. se vydal stíhat Keselowskiho.

Od 320. kola se Jimmie Johnson nalepil na zadní spoiler vozu Brada Keselowského, který měl co dělat, aby udržel osmačtyřicítku za sebou. To se mu zpočátku dařilo, jenomže ve 331. kole to Jimmie Johnson dokázal a dostal se do vedení, které už nepustil. Dojel si tak pro své 5. letošní vítězství a celkově již 75. Tento listopadový závod vyhrál již počtvrté za sebou. Brad Keselowski skončil na druhém místě, ale v závodě vedl neskutečných 312 kol. Třetí skončil Kevin Harvick a čtvrtý Kyle Busch. Do TOP 10 se ještě vtěsnali: #19, #88, #41, #78, #24, #1.   

Příští víkend se jede závod Qucken Loans Race for Heroes 500 ve Phoenixu. Nutno říct, že poslední čtyři závody zde vyhrál Kevin Harvick. Brad Keselowski po tomto závodě stáhnul ztrátu na postupové příčky, ale stále je to hodně, naopak jeho kolegu Logana spasí už pouze vítězství. Tak uvidíme, jaká trojice jezdců se připojí k Jeffu Gordonovi, který má už účast v Miami jistou.

 

Průběžné pořadí po závodu AAA Texas 500, Texas

1. Jeff Gordon - 4082 bodů*

2. Kyle Busch - 4080 bodů

3. Kevin Harvick - 4079 bodů

4. Martin Truex Jr. - 4076 bodů

5. Carl Edwards - 4069 bodů

6. Brad Keselowski - 4057 bodů

7. Kurt Busch - 4048 bodů

8. Joey Logano - 4013 bodů

  Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru