Menu

Sprint Cup: Kyle Busch pokračuje ve vítězném tažení, zvítězil i v Texasu

| |

Týden utekl jako voda a byl tu další závod série Sprint Cup. Tentokráte se jezdci utkali v Texasu. Závod nesl stejně jako minulý rok název Duck Commander 500 a byl vypsán na 334 kol. Loni jsme zde mohli vidět kásný souboj mezi Kevinem Harvickem a Jimmiem Johnsonem. Úspěšnější byl nakonec druhý jmenovaný. Otázkou bylo, zda obhájí loňské vítězství. Letos se to Johnsonovi už jednou povedlo (v Atlantě).

Kvalifikaci nejlépe zvládl Carl Edwards, který si časem 27.748 připsal svojí první letošní pole postion. Druhý skončil vítěz kvalifikace v Martinsville Joey Logano. Druhou řadu obsadili Martin Truex Jr. a mladíček Chase Elliott. Dále následovali: Stenhouse Jr., Hamlin, Blaney, Keselowski, Kenseth, Dillon, Johnson a kompletní dvanáctku uzavíral Bayne. Vítěz závodu v Martinsville Kyle Busch startoval z 15. místo, hned za ním byl Dale Earnhardt Jr. Kvalifikace se moc nepovedla Kevinu Harvickovi, který startoval až jako dvaadvacátý.

Start závodu musel být odložen zhruba o hodinu oproti plánovanému času z důvodu deště. Počasí se poté umoudřilo a mohlo se startovat. Závod byl odstartován za pace carem, tzv. green-yellow start. Po pěti kolech se jezdci seřadili a mohlo se startovat. Carl Edwards nedal nikomu šanci a své vedení si pohlídal. Za ním kroužili Joey Logano a Martin Truex Jr. Kupředu se hnal Kevin Harvick a také Jimmie Johnson, kterému tento ovál sedí. Chase Elliott musel startovat až z konce startovního pole, protože měnil převodovku.

Ve 29. kole zavlála poprvé žlutá vlajka, jednalo se o tzv. competition. Carl Edwards stále vedl, to znamená, že už měl na svém kontě 29 kol ve vedení. Jezdci zamířili do boxů pro doplnění paliva a nové pneumatiky. Byl to právě Carl Edwards, který se vrátil z pit lane na prvním místě. Jimmie Johnson měl kontakt s Kylem Buschem, který se vyhýbal jezdci před ním. Osmačtyřicítka Johnsona tak utrpěla menší požkození. Po první caution se jezdci umoudřili a následovala dlouhá zelená fáze, která čítala 102 kol. V 59. kole se konečně někdo dostal před dobře jedoucího Edwardse a byl to Martn Truex Jr, který si své vedení udržel až do 72. kola. Velmi nenápadně se blížil kupředu Kevin Harvick. Dobře jeli i nováčci Ryan Blaney a Chase Elliott. Po green pit stopech se Truex Jr. opět vrátil do vedení. Stíhali ho ale Logano a Edwards.

Další caution přišla až ve 136. kola a důvodem byl nepořádek ve čtvrté zatáčce. Jezdci zamířili znovu do boxů pro nové pneumatiky a doplnění paliva. Díky této caution se do lead lapu vrátil Trevor Bayne. Carl Edwards se díky rychlé zastávce opět vrátil do čela závodu. Po restartu mezi sebou sváděli souboje právě Edwards a Truex Jr, úspěšnější byl Edwards. Okolo 175. kola začali jezdit jezdci do boxů. Do vedení se dostali na jedno kolo Kevin Harvick a následně Kyle Busch. Po zastávkách se do vedení vrátil Carl Edwards. Peprný moment zažil v boxech Earnhardt Jr., kterému začal trochu hořet zadek auta. Vše se ale uklidnilo. Jimmie Johnson se i navzdory menšímu požkození dokázal držet v čelní skupince, do které se postupně dotahoval jeho kolega Chase Elliott. Ve 212. kole se opět žlutilo, Josh Wise poslal svou třicítku do zdi.

Po pit stopech se ve vedení usadil Matt Kenseth, který vyměnil pouze dvě pneumatiky. Většina volila volbu čtyř pneumatik. Po restartu se začal startovním polem propadat zpomalující Carl Edwards. Důvodem byla neutažená matice kola. Carl tak musel znovu do boxů a to znamenalo ztrátu kola. Matt Kenseth toho využil a směle si pokračoval ve vedení. Logano okupoval místo druhé a Truex Jr. byl třetí. V první desítce už byli jména jako Johnson, Harvick, Keselowski, Kyle Busch, Hamlin a další. Ve 236. kole si vedení vzal do svých rukou Martin Truex Jr., který překonal Kensetha. Ve vedení pobýval až do 259. kola. Právě v tu dobu začali opět green pit stopy (zastávky pod zelenou vlajkou). Do vedení se tak dostal nečekaně Trevor Bayne a strávil tam hned dvanáct kol. Poté se vydal také do boxů.

Následně se do vedení vrátil Martin Truex Jr., který vypadal rychlostně velmi silně. Rozhodně se s ním muselo počítat. Martin Truex Jr. vyhrál naposledy v Poconu 2015. Na něj se ale dotahoval Logano, který chtěl určitě také zvítězit. Pozadu nebyli ani Kyle Busch a Jimmie Johnson. Ve 289. kole zavlála opět žlutá vlajka. Greg Biffle kolidoval s Kahnem. Jezdci se tak vydali opět do boxů. Strategické bitvy byly na světě. Z prvního místa restartoval Truex Jr., který si své místo pohlídal. Jenomže uběhly pouze dvě kola a opět bylo máváno žlutou vlajkou, tentokrát šlo o daleko větší incident. Celé to vyprovokoval malý kontakt mezi Hamlinem a Dillonem, do kterého pak šťouchl Johnson a už to jelo. Johnson skvěle zvládl ukočírovat smyk a pokračoval dále. Za ním se to mlelo, do incidentu se zapletli: Menard, Smith, Annett, Newman, Vickers, Stenhouse Jr., Bowyer, Kenseth, Bayne, Scott a Ragan.

Do konce závodu zbývalo 33 kol. Kyle Busch ihned po restartu na nic nečekal a pokořil Martina Truexe Jr. a dostal se do vedení. Logano kroužil třetí, Dale Earnhardt Jr. čtvrtý a Chase Elliott pátý. Nutno připomenout, že Carl Edwards se díky velké bouračce dostal zpátky do lead lapu. Dale Earnhardt Jr. se postupně propracoval až na druhé místo, ale to bylo vše. Kyle Busch si dojel pro své první letošní vítězství. Druhý skončil Dale Earnhardt Jr., třetí Joey Logano, čtvrtý Jimmie Johnson, který ještě v posledním kole pokořil svého kolegu Elliotta, ten skončil pátý. Kompletní desítku ještě doplnili: Truex Jr., Edwards, Kahne, Kurt Busch a Kevin Harvick. 

 

Průběžné pořadí po závodě Duck Commander 500, Texas

1. Kyle Busch - 259 bodů

2. Jimmie Johnson - 253 bodů

3. Kevin Harvick - 252 bodů

4. Carl Edwards - 241 bodů

5. Joey Logano - 234 bodů

6. Dale Earnhardt Jr. - 211 bodů

7. Kurt Busch - 208 bodů

8. Brad Keselowski - 201 bodů

8. Denny Hamlin - 201 bodů

10. Austin Dillon - 198 bodů

 

Statistické informace:

Kyle Busch

- 36. vítězství v kariéře

- 2. vítězství zde v Texasu (2013, 2016)

- 200. dojezd v první desítce

- dvanáctá sezóna v řadě s alespoň jedním vítězstvím 

Pokud se chcete o NASCAR dozvědět více, navštivte naší stránku.

nascarKomentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru