Menu

Sprint Cup: Kyle Larson zvládl nejlépe poslední restart a konečně vybojoval první vítězství v kariéře

| |

Série Sprint Cup se znovu vrátila na ovál v Michiganu, kde se již jel závod v červnu letošního roku. Tehdy pro sebe vítězství dokázal urvat Joey Logano, kterému se zde v poslední době daří. Tentokrát byl na programu závod pod názvem Pure Michigan 400 a na jezdce tak čekalo dlouhých 200 kol. V trénincích se zde velmi dařilo týmu Hendrick Motorsports, který by už rád utnul šňůru závodů bez vítězství. Podaří se jim to?

V kvalifikaci byl nejrychlejší právě Joey Logano, který si kolem v čase 35.697 (201.698 mph) dojel pro své letošní třetí pole. V první řadě ho doplnil Jimmie Johnson a potvrdil tak, že se mu zde zatím daří. Druhou řadu tvořili Denny Hamlin a Kevin Harvick. Třetí řada patřila jezdcům týmu Hendrick Motorsports ve složení Chase Elliott a Alex Bowman, který nahrazuje Dala Earnhardta Jr. Následovali Ryan Blaney a Jamie McMurray. První desítku uzavírali Carl Edwards a Ryan Newman. Kvalifikace se moc nepovedla Kylu Buschovi, který startoval z šestnáctého místa. Ještě hůře na tom byl jeho bratr Kurt, ten byl až devatenáctý. 

Joey Logano si své první místo pohlídal i poté, co bylo odstartováno. Kevin Harvick využil výhodnější vnější strany a protáhl se po startu před Jimmieho Johnsona na druhé místo. Následoval Johnson, za kterým byl Denny Hamlin. Celou tuto skupinku sledovala dvojice jezdců týmu Hendrick Motorsports ve složení Chase Elliott, Alex Bowman. Carl Edwards se v prvním kole dost propadl. Důvodem byl lehký smyk v první zatáčce po startu.

Ve 22. kole nám poprvé zavlála žlutá vlajka. Na trať se tedy vydal Pace Car. Důvodem byla již před závodem známá tzv. competition caution. Jezdci se seřadili do vláčku za sebou a vydali se na pit road. Téměř všichni zvolili pouze dvě čerstvé pneumatiky a doplnění paliva. První trojice zůstala nezměněna: 1. Logano, 2. Harvick, 3. Johnson. Kevin Harvick měl ovšem daleko lepší restart než Logano a dostal se do vedení. Ovšem neuběhlo ani jedno kolo a už se opět mávalo žlutou vlajkou. Kyle Busch dostal ve čtvrté zatáčce smyk. Jezdci do boxů tentokrát nejeli.

Vedení si i po restartu udržel Kevin Harvick následovaný dvojicí Joey Logano a Jimmie Johnson. Kyle Busch se z důvodu smyku propadl až skoro na chvost startovního pole a u jeho jména svítila ztráta jednoho kola. Mezitím Harvick navyšoval vedení nad Loganem. Velký boj byl o čtvrté místo. Hamlin měl co dělat, aby za sebou udržel Elliotta, Larsona nebo také Blaneyho. Krátce před padesátým kolem hlásil Kevin Harvick do vysílačky, že začíná mít problémy s pneumatikami. To samé Logano a další. Toho využil Johnson a začal čelo závodu velmi rychle stahovat. V 57. kole se Harvick vydal na pit road. Jimmie Johnson zajel o kolo dříve.

Do čela se dostal na sedm kol Martin Truex Jr. Poté co on zajel do boxů se do čela dostal Chase Elliott. A do třetice, když Elliott zamířil do boxů, na čele se objevil Brad Keselowski. Ten měl v úmyslu natáhnout svůj stint co to půjde. Poté co všichni stavěli u mechaniků se do čela dostal Jimmie Johnson. Druhý byl Harvick, ovšem těsně za ním byl Chase Elliott. Jimmie Johnson jasně ukazoval, že je připraven přidat další vítězství, na čele měl zhruba třísekundový náskok. Mezitím se do garáží vydal Alex Bowman, kterého postihly technické problémy. 

Krátce před další sadou zastávek v boxech se začal Elliott přibližovat šestinásobnému šampionovi. Oba jezdili v rozdílu jedné sekundy zhruba deset kol. Třetí Harvick měl ztrátu devíti sekund. Startovní pole bylo hodně roztáhlé. Ve 107. kole se Johnson vydal na pit road. Vše vypadalo v pořádku, ovšem mechanik s palivem zaváhal a to Johnsona zdrželo o nějakých osm sekund déle. Do čela se tak dostal Chase Elliott, Johnson se propadl na čtvrté místo. Ve 120. kole bylo opět máváno žlutou vlajkou. Tuto dlouhou sérii pod zelenou vlajkou utnul nepořádek na trati. Pouze někteří jezdci se vydali na pit road. Například: Harvick, Johnson, Logano, Hamlin a další.

Následný restart ale Elliott nezvládl podle svých představ. Larson měl lepší reakci a dostal se do vedení. Tuto dojici sledovali třetí Kevin Harvick a čtvrtý Ryan Blaney. O páté místo bojovalo více jezdců: Johnson, Keselowski, Logano, Hamlin. Kyle Larson si neohroženě hlídal své první místo. Druhý Elliott ne a ne se dostat na rozdíl menší jak sekundu. To už nám zbývalo pouze 50 kol. Kyle Larson se vydal společně s Elliottem ve 155. kole do boxů, jenomže pomalejší pit stop stál Larsona vedení. Na čele se vystřídalo hned několik jiných jmen. Poté, co byly zastávky za námi se ve vedení nacházel Chase Elliott. Druhý byl Keselowski, ale toho krátce na to zdolal Larson.

Už už to vypadalo, že si Chase Elliott dojede pro své první vítězství v kariéře. Jenomže ve 188. kole byla vyvěšena žlutá vlajka. Michael Annett měl defekt pneumatiky, která na oválu udělala pěknou neplechu. Přední jezdci nezajeli, ovšem Harvick, Logano, Johnson, Hamlin, ti ano. Před námi byl tedy možná poslední restart. Elliott ho opět nezvládl a do vedení se dostal Kyle Larson následovaný druhým Keselowským. Elliott následně Brada překonal, ale na Larsona už mu nezbyl čas. Kyle Larson se tak konečně dočkal svého prvního vítězství v nejvyšší sérii. Druhý skončil Chase Elliott a třetí Brad Keselowski. Velmi dobře zajel čtvrtý Ryan Blaney a pátý Harvick. Šestý byl Johnson, sedmý Edwards, osmý McMurray, devátý Hamlin a desátý Logano.

Průběžné pořadí po závodě Pure Michigan 400, Michigan

1. #4 Kevin Harvick - 799 bodů

2. #2 Brad Keselowski - 774 bodů

3. #19 Carl Edwards - 724 bodů

4. #41 Kurt Busch - 721 bodů

5. #22 Joey Logano - 716 bodů

6. #18 Kyle Busch - 696 bodů

7. #11 Denny Hamlin - 691 bodů

8. #78 Martin Truex Jr. - 652 bodů

9. #48 Jimmie Johnson - 648 bodů

10. #20 Matt Kenseth - 633 bodů 

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru