Menu

Sprint Cup: V Loudonu byl k vidění úplně jiný Harvick, který si na konci závodu ukradl vítězství a postup do dalšího kola pro sebe

| |

Sezóna nejvyšší série NASCAR utíká jako voda. Jezdci se už naplno věnují vyřazovací části Chase for the Cup. Druhý závod prvního vyřazovacího kola se konal na oválu v New Hampshire, kde už se jednou jezdci utkali. Tehdy zvítězil Matt Kenseth, který by to rád zopakoval. Oproti červenovému závodu tu byla ale změna, jelo se na 300 kol, což je o jedno kolo méně. Závod nesl název Bad Boy Off Road 300. Jak probíhal samotný závod?

V kvalifikaci byl nejrychlejší Carl Edwards, letos už pošesté. Dominanci značky Toyota podtrhl druhý Martin Truex Jr. Druhou řadu obsadili jezdci značky Chevrolet Ryan Newman a Jimmie Johnson. Třetí řada patřila dvojici Denny Hamlin a Kyle Larson. Hned za nimi startovali Jamie McMurray a vítěz minulého závodu zde v Loudonu Matt Kenseth. První desítku doplnila dvojice jezdců týmu Hendrick Motorsports Kasey Kahne a Chase Elliott. Nepovedenou kvalifikaci prožili Joey Logano a Kevin Harvick, ti startovali z patnáctého a devatenáctého místa.

Carl Edwards neměl sebemenší problém s udržením svého prvního místa i po startu. Své druhé místo si udržel Martin Truex Jr., který se vydal pronásledovat prvního Edwardse. Na třetí místo se protáhl před Newmana šestinásobný šampión Jimmie Johnson. Kupředu se vydali i Kyle Larson a Matt Kenseth. Dlouhou cestu před sebou měli Logano a Harvick, kteří se museli proplétat ze středu pole. Po dvaceti odjetých kolech byl stále ve vedení Edwards.

Nicméně Martin Truex Jr. stahoval náskok Edwardse a ve 30. kole se mu povedlo Carla Edwardse také zdolat. Třetí kroužil Jimmie Johnson následován Larsonem a Kensethem. Byl to právě Kenseth. který každým kolem zrychloval a za pár kol si podal Larsona. Naopak komu se nedařilo, byli jezdci týmu Penske, kteří ne a ne se dostat do tempa. Krátce po 70. kole se nám jezdci začali pomalu vydávat na pit road pro nové pneumatiky a doplnění paliva. To vše pod zelenou vlajkou. Do vedení se tak vrátil na jedno kolo Edwards. Následně vedení převzal Kyle Busch, ovšem i ten zajel do boxů.

První stovka kol byla odkroužena a zdálo se, že závod mohl být odjet velice rychle, jelikož jsme ještě neviděli žlutou vlajku. Ve vedení kroužil Martin Truex Jr. s náskokem dvou sekund na Carla Edwardse. Třetí byl Kenseth, čtvrtý Johnson a pátý Kyle Busch. Toyoty vypadaly silně. Logano ne a ne najít tempo a to znamenalo ztrátu celého kola. Navíc ve 125. kole zavlála poprvé žlutá vlajka. Důvodem byl nepořádek na trati. Jezdci se tak opět vydali na pit road. Mechanici Truexe Jr. to zvládli na jedničku a to znamenalo, že bude restartovat první. 

Martin Truex Jr. si pohlídal i následující restart a vedení si udržel. Na druhé místo se protáhl Matt Kenseth. O třetí místo bojovali Kyle Busch a Jimmie Johnson. O pětatřicet kol později opět vlála žlutá vlajka. Naděje na rychle odjetý závod se ztenčovaly. Důvodem byl opět nepořádek na trati. A stejně jako předtím, i tentokrát si vedení udržel Truex Jr. Druhý na restartu byl Kenseth. Následovali Kevin Harvick, Kyle Busch, Jimmie Johnson a Kyle Larson. Krátce po restartu se přes Truexe Jr. prohnal Matt Kenseth a ujal se vedení. 

Startovní pole se začalo roztahovat. Na čele kroužili Matt Kenseth a Martin Truex Jr. S větším odstupem byl třetí Kevin Harvick a čtvrtý Jimmie Johnson. Velmi dobře jel i Kasey Kahne, který se pohyboval v první desítce. Zhruba okolo 230. kola se jezdci začali vydávat k dalším green pit stopům. Poté co se na pit road vydal Kenseth se do vedení dostal Kevin Harvick. Následně jsme mohli spatřit ve vedení jedinou ženu v šampionátu Danicu Patrick. A nutno dodat, že to byla dobrá volba ponechat Danicu na trati o něco déle. 

Ve 241. kole bylo máváno žlutou vlajkou. Vůz Michaela Annetta měl defekt a trosky z jeho vozu zapříčinili další výjezd Pace Caru. Danica se vydala na pit road, zatímco ostatní nikoli. Pouze jezdci ze zadní části startovního pole. Po následném restartu nám předváděli dechberoucí souboje Matt Kenseth a Martin Truex Jr. Všechno sledoval třetí Chase Elliott. Za Elliottem kroužil Harvick a Kyle Busch. Jimmie Johnson vypadl z první desítky, ovšem snažil se do ní vrátit. Další zápletka přišla ve 265. kole, když se McDowell roztočil ve třetí zatáčce. Na pit road se vydal Kyle Busch, Jimmie Johnson, Kurt Busch a další. Ovšem nikdo z čela startovního pole.

Zpět do lead lapu se vrátil Joey Logano, díky tzv. Lucky Dog. Po restartu se oddělila dvojice Kenseth a Truex Jr., kteří pokračovali ve svých soubojích. Třetí byl Kevin Harvick, který čekal na zaváhání. Raketovým tempem se ale blížil Kyle Busch na čerstvých pneumatikách. Po pár kolech byl Kyle už třetí a rapidně stahoval čelo závodu. Jenomže se stalo to, co Kyle nechtěl - caution. Trevor Bayne boural ve čtvrté zatáčce. Kenseth restart zvládl a své vedení si udržel, jenomže Ricky Stenhouse Jr. roztočil svou sedmnáctku a bylo opět máváno žlutou vlajkou. Před námi byl velmi důležitý restart. V první řadě byl Kenseth a Harvick. Ve druhé Brad Keselowski a Kyle Busch.

A byl t o právě Kevin Harvick, který zvládl restart parádně a na protilehlé rovince se ujal vedení. Navíc začal poodjíždět Kensethovi. Třetí byl Keselowski, který sváděl souboje s Kylem Buschem. Velmi dobrý posun zaznamenal Jimmie Johnson, který se z dvanáctého místa posunul na deváté během jednoho kola. Ve vedení se už nic do konce závodu nezměnilo. Kevin Harvick si dojel pro své 3. letošní vítězství a 34. v jeho kariéře. Tímto si navíc zajistil postup do dalších vyřazovacích bojů. Druhý skončil Kenseth, třetí Kyle Busch, čtvrtý Keselowski, pátý Kurt Busch, šestý Edwards, sedmý Truex Jr., osmý Johnson, devátý Kahne a desátý Larson. 

Průběžné pořadí po závodě Bad Boy Off Road 300, New Hampshire

1. #2 Brad Keselowski - 2087 bodů

2. #78 Martin Truex Jr. - 2086 bodů

3. #18 Kyle Busch - 2085 bodů

4. #20 Matt Kenseth - 2078 bodů

5. #22 Joey Logano - 2073 bodů

6. #11 Denny Hamlin - 2071 bodů

6. #4 Kevin Harvick - 2071 bodů

8. #48 Jimmie Johnson - 2070 bodů

9. #19 Carl Edwards - 2068 bodů

9. #24 Chase Elliott - 2068 bodů

11. #41 Kurt Busch - 2067 bodů

12. #42 Kyle Larson - 2057 bodů

13. #1 Jamie McMurray - 2052 bodů

13. #3 Austin Dillon - 2052 bodů

15. #14 Tony Stewart - 2046 bodů

16. #34 Chris Buescher - 2027 bodů

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru