Menu

Sprint Cup: Ve zkráceném závodě v Poconu zvítězil po výborném strategickém tahu Chris Buescher

| |

Jednadvacátý závod letošní sezóny se konal v Poconu. Na tomto oválu se závod konal již v červnu. V něm zvítězil Kurt Busch, který si určitě dělal zálusk na další vítězství. Počasí nám ale nepřálo. Závod pod názvem Pennsylvania 400 musel být odložen na pondělí. Jezdci si tak prodloužili závodní víkend. V pondělí nebylo počasí opět ideální, ale závod se už konal. Kdo nejlépe zvládl porci 160 kol?

Kvalifikaci ovládly vozy značky Toyota. Martin Truex Jr. zajel ideální kolo 50.211 (179.244 mph), které mu vyneslo jeho letošní třetí pole. V první řadě ho doplnil Carl Edwards. Druhá řada patřila Paulu Menardovi, který zde prokazoval velmi dobrou rychlost, a Dennymu Hamlinovi. Třetí řadu obsadili Ryan Newman a Tony Stewart. Hned za nimi následovali Brad Keselowski a mladíček Chase Elliott. Až ve druhé desítce jsme mohli hledat jména jako Kurt Busch, Kyle Busch, Kevin Harvick, Ryan Blaney. Jimmie Johnson startoval dokonce až ze třetí desítky. To samé jeho kolega Kasey Kahne a Jeff Gordon, který nahrazuje Dala Earnhardta Jr.

Start se nejlépe povedl Martinu Truexovi Jr., který si tak pohlídal své první místo. Za ním uháněl se svou devatenáctkou Carl Edwards a také Denny Hamlin. Kurt Busch před startem obdržel penalizaci a to znamenalo, že společně s Almirolou bude startovat z konce startovního pole. Kurt Busch se rychle začal propracovávat z konce startovního pole a ukazoval tak, že má chuť si vítězství zopakovat. Naopak Jimmie Johnson ve druhém kole kolidoval s jedním z jezdců a jeho Chevrolet měl značně požkozený předek auta.

V 17. kole zavlála poprvé žlutá vlajka šlo o tzv. competition caution. Všichni jezdci v čele s Truexem Jr. se vydali na pit road. Velkou práci měli před sebou mechanici Jimmieho Johnsona. Vše nakonec zvládli na jedničku a Johnson tak mohl bez ztráty kola pokračovat v závodě. Do čela se nejprve dostal Brad Keselowski a poté Greg Biffle. Oba dva zvolili odlišnou strategii. Hned po restartu se stalo něco neočekávaného, Martin Truex Jr. měl defekt pneumatiky a následně narazil do zdi. Jeho osmasedmdesátka se tak vydala rovnou do garáže a závod, čímž závod pro Truexe Jr. skončil.

Do čela se probojoval Joey Logano. Ovšem za ním byl Kevin Harvick, který by rád opět okusil vítěznou radost. Tato delší fáze byla ve znamení souboje Logana s Harvickem. Harvick nenechal Logana ujet a těsně kroužil za ním. Uprostřed pole sváděl těsné souboje Chase Elliott, který měl ve třetí zatáčce velké štěstí. Velmi se trápil vítěz závodu v Indianapolisu Kyle Busch, kterému vůbec nevyhovovalo nastavení vozu. Pomalu kupředu postupoval i Jimmie Johnson, který také hledal optimální nastavení.

Zhruba okolo 50. kola začaly první green pit stopy. Poté, co do boxů zamířili Kevin Harvick a Joey Logano se do vedení vyhoupl Austin Dillon a Ryan Newman. Poté co byly zastávky v boxech za námi kroužil ve vedení Brad Keselowski. I ten ovšem musel krátce na to zajet k mechanikům. Do čela se tak vyhoupl Kevin Harvick. V 67. kole byla po třetí v závodě vyvěšena žlutá vlajka. Aric Almirola kolidoval na výjezdu ze třetí zatáčky s Burtonem. Odnesl to Almirola, jeho předek Fordu byl značně požkozen. Aric věděl, že požkození jeho vozu je velké a proto zajel stejně jako Truex Jr. do garáže. Tam byl překvapivě i Paul Menard, který se tam nenápadně odebral po problémech s převodovkou. Jezdci se tak odebrali na pit road.

Kyle Larson se díky dobré strategii vyhoupl do vedení v závodě. Za ním se ihned po restartu vydal Austin Dillon. Tato překvapivá dvojice začala masivně ujíždět zbytku startovního pole. Dillon se k Larsonovi přibližoval a mohl se očekávat drsný souboj. Vše sledoval třetí Joey Logano. Při nájezdu do 79. kole jeli jezdci bok po boku, ale Larson si svou první pozici uhlídal. Jenomže v 81. kole to přišlo. Ve třetí zatáčce spolu kolidovali, což je natolik zpomalilo, že se kolem nich prohnal Logano a dostal se do vedení. V 86. kole zavlála caution a důvodem byly snášející se kapky na ovál v Poconu. Déšť to nebyl vydatný a to znamenalo, že se bude pokračovat.

Joey Logano si udržel své první místo i po restartu. Nicméně Kyle Larson byl při chuti a přesně ve 100. kole překonal Logana a dostal se do vedení. Přesně v tem samý okamžik se stala caution. Martin Truex Jr., který se vrátil z garáží na ovál, neměl šťastný den. Jeho Toyotě opět praskla pneumatika. Larson ovšem následující restart zvládl a své první místo si uhlídal. Velmi dobrý restart převedl Kyle Busch, který se protáhl na druhé místo. Ve 106. kole závod skončil pro Logana, se kterým kolidoval mladíček Chase Elliott. Pro Logana to znamenalo konec v závodě. Na čele byl stále Kyle Larson.

Další restart už proběhl v poklidu a Larson si po dobrém restartu upevnil své první místo. Za ním se vydal Brad Keselowski a Denny Hamlin. Vysoko byl i Austin Dillon, který si také dělal zálusk na vítězství. Velkou neznámou bylo počasí. Nad oválem se pomalu začala stahovat mračna. Okolo 125. kole začaly poslední zastávky v boxech. Odstartoval je Jimmie Johnson, poté následovali další jezdci. Na jedno kolo se do vedení dostali Austin Dillon nebo také AJ Allmendinger. 

Nebyl to ale Kyle Larson, který se vrátil do vedení. Ve vedení momentálně kroužil Chris Buescher, loňský šampion série Xfinity. Za ním byl Regan Smith a Brad Keselowski. První dva jezdci ještě nebyli v boxech. Jenomže okolo 130. kola se nad oválem v Poconu spustila strašná mlha. Vedení NASCAR se tak rozhodlo vyvěsit žlutou vlajku. Pár kol jezdci kroužili za Pace Carem, ale ve 138. kole povolalo vedení NASCAR do boxů s podmínkou, že jezdci musí zůstat v autech. Minuty utíkaly, zhruba po 20 minutách rozhodlo NASCAR, že jezdci mohou opustit svá auta. O dalších pár minut pizději vedení NASCAR oznámilo, že závod je ukončen. Chris Buescher se tak stal vítězem. On i celý jeho tým se začal radovat. Je to jeho první vítězství v sérii Sprint Cup. Druhý skončil Regan Smith a třetí Brad Keselowski. Do první desítky se ještě vešli: 4. Harvick, 5. Stewart, 6. Larson, 7. Hamlin, 8. Edwards, 9. Kyle Busch a 10. Kurt Busch.

Průběžné pořadí po závodě Pennsylvania 400, Pocono

1. #4 Kevin Harvick - 709 bodů (1 vítězství)

2. #2 Brad Keselowski - 687 bodů (4 vítězství)

3. #41 Kurt Busch - 658 bodů (1 vítězství)

4. #18 Kyle Busch - 634 bodů (4 vítězství)

5. #19 Carl Edwards - 626 bodů (2 vítězství)

6. #22 Joey Logano - 612 bodů (1 vítězství)

7. #48 Jimmie Johnson - 577 bodů (2 vítězství)

7. #78 Martin Truex Jr. - 577 bodů (1 vítězství)

9. #11 Denny Hamlin - 576 bodů (1 vítězství)

10. #20 Matt Kenseth - 569 bodů (2 vítězství)

 

 

 

 Komentáře

Přidejte svůj komentář k článku

 
Pro psaní komentářů se musíte přihlásit

Reklama

sobota, 26.11.2016 20:10 | Články

Get Better Academy chystá mezinárodní juniorský turnaj

Přední česká basketbalová akademie GBA pořádá mezinárodní juniorský turnaj s příznačným názvem YOUNG GUNS GBA Invitational Prague 2016. Utkají se… Číst dál...
středa, 23.11.2016 15:52 | Články

Sprint Cup: Jimmie Johnson poprvé zvítězil v Miami a zajistil si tak titul šampiona, čímž vyrovnal dvě legendy tohoto sportu

Před námi byla opět neděle a to znamenalo, že se pojede další závod série Sprint Cup. Tentokrát byl o mnoho… Číst dál...
středa, 16.11.2016 16:20 | Články

Sprint Cup: Joey Logano zvítězil ve Phoenixu, zatímco nehoda na konci závodu zcela zamotala souboj o postup do Miami

Jezdci série Sprint Cup se pomalu, ale jistě připravují na poslední závod sezóny v Miami. Na programu byl předposlední závod… Číst dál...
zpátky nahoru